F1 pisti 10 yıllığına İstanbul MC AŞ'nin

F1 pisti 10 yıllığına İstanbul MC AŞ'nin
F1 pisti 10 yıllığına İstanbul MC AŞ'nin
İstanbul Formula 1 Pisti'nin işletme hakkının 10 yıllığına kiralanması için açılan ihalede kazanan 9.1 milyon lirayla İstanbul MC AŞ.
Haber: NURİYE DOĞU - nuriye.dogu@radikal.com.tr / Arşivi

Formula İstanbul Yatırım A.Ş.'nin (FİYAŞ) İstanbul Park Yarış Kompleksi’nin (İstanbul Formula 1 Pisti) işletme hakkını 10 yıllığına kiralamak için açtığı ihalede açık artırma başladı. İhaleye katılan beş firma şöyle: Eylül Tarım Oto Kiralama, İstanbul MC Yarış Sporları, Özyazıcı İnşaat , CNR Fuarcılık ve Ayhanlar İnşaat.
Evrakları sorunsuz bulunan firmaların teklifleri alındıktan ve zarflar açıldıktan sonra, açık artırmaya geçildi. Yıllık 3 milyon TL kira bedeli ile açılacak açık artırmada en yüksek fiyata çıkan F1 pistinin 2023 yılına kadar tüm haklarına sahip olacak. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, artırma sonucu kazanan firmayı açıklayacaklarını söyledi. Açık arttırma sonunda ihaleyi 9.1 milyon lirayla İstanbul MC Yarış Sporları kazandı.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110353411035341

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Her Zaman ki Boş Yatırımlardan - ynsergn

  Yıllar önce yapıldığında nerdeyse yer yerinden oynuyordu İTO başkanı resmen ünlü pop yıldızları gibi kamera karşısına geçiyordu evet biz yaptık bizden önce kimse cesaret edemedi gibi sözler söylüyordu ama her zamanki atıl yatırımlardan biri oldu tahminler gibi işletmeyi beceremediler ecclestone verdiler al işlet diye adam da kaymağı yedi üstüne de para aldı neyse geç oldu ama umarım diğer ülke pistleri gibi sürekli kullanılacak şekilde işletmesi yapılır ve sadece araba yarışları ile sınırlı bırakılmaz ya da gündeme gelmez.