Fabrikalarda vardiya dönemi

Fabrikalarda vardiya dönemi
Fabrikalarda vardiya dönemi
Ekonomik ve siyasal alanda belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla sanayici vardiyaları arttırdı, tam kapasite çalışmaya yeniden başladı.

Ekonomik ve siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla fabrikalarda çarklar yeniden tam kapasite dönmeye başladı. Önce kriz sonra referandum derken ortaya çıkan belirsizlik sürecinin bittiğini belirten sanayiciler, tam kapasite ile çalışan fabrikaları için eleman alımına da geçti. Sanayi bölgelerinde elektrik kullanımı da artış gösterdi.

‘Kapanan tesisleri açtık ‘
Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Boydak, referandum sonrasında işlerin açıldığını belirterek “Fabrikalarımız fazla mesai yapmaya başladı” derken, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve Sesli Battaniyeleri Yönetim Kurulu Başkanı Hazım Sesli ise “Sadece Uşak’taki organize sanayi bölgesinde referandum sonrasında elektrik kullanımında yüzde 10 artış var” dedi. İki aydır fabrikalarının tam kapasite çalıştığını belirten Sesli, şunları söyledi: “Finansman bulmada çok rahatladık. Aralık ayımız dolu. İç piyasa çok hareketli. Burada faaliyet gösteren birçok fabrika kapasite artırımına gidiyor.”
Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, “Özellikle tekstilde ciddi artış yaşıyoruz. İşçi alımları yaptık. Şu anda 3 vardiya çalışıyoruz. Daha önce kapattığımız fabrikalar vardı. Onları açtık” diye konuştu.

Mesailer yeniden başlatıldı

Özellikle iç piyasada alıma dönük bir havanın oluştuğuna dikkat çeken Yataş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Öztaşkın ise “İnsanlar önünü görmeye başladı. Bu nedenle uzun vadeli bakabiliyor. Güven endeksi yukarıya çıktı. Birkaç aydır fazla mesai yapmaya başladık. Referandum öncesinde 1.5 vardiya idi şu anda üç vardiya çalışıyoruz” dedi.

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Referandum