Fenerbahçe logolu prezervatife 'hayır'

Fenerbahçe logolu prezervatife 'hayır'
Fenerbahçe logolu prezervatife 'hayır'

Aydın Kirman 3 yıldır Fenerium'um başında

2 yılda geldiği konum itibariyle beklentilerin çok üstüne çıkan ve örnek bir yerde duran Fenerium'u, şirketin başındaki iki isim anlattı

3 yıldır Fenerium'u yöneten Aydın Kirman ile Pazarlama Müdürü Tezcan Şaylı Akşam gazetesine konuştu.

"2009 yılında Abdullah Kiğılı'dan aldığım teklifle Fenerium'un başına geçtim" diyen Kirman'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Bir prezervatif firmasından, 'Fenerium için Fenerbahçeli logolu prezervatif yapalım' teklifi geldi ama kabul etmedik. Kendi aramızda değerlendirdik ve 'attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değer mi!' diye düşündük.

- Fenerium'un hassasiyetleri nedir?
Renk hassasiyetimiz var. 'Kullanmayacağınız renk hangisidir' diye sorarsanız; kırmızıdır. Kırmızı zaten sert bir renktir. Ana rengimiz sarının yanına kırmızıyı koyunca ezeli rakibin rengi oluyor. Kırmızı yasaktır demiyoruz ama işin doğası gereği böyle olması gerek. Fakat zaten logomuzda kırmızı var. Türk bayrağının kırmızısı...

— Biz hep doğruları söylüyoruz. Çünkü biz Fenerbahçeliyiz. 2012-13 formalarının satışa çıktığı ilk 4 günde taraftara satılıp faturası verilen forma sayısı 45 binin üzerinde. Ancak, Fenerium satış noktaları için depomuzdan çıkan forma adedi 110 bin. 'Peki hedefiniz ne?' derseniz; 300 binin üzerinde. Geçen sezon 270 binden fazla sattık. Bu, sadece Fenerium satışı. Adidas mağazalarında satılan formalar buna dahil değil. Yeni

— 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011 tarihleri arasındaki ciromuz 60 milyon liranın üzerinde. Karlılığımız geçmiş seneye oranla yüzde 150 arttı. 2011 ve 2012 yıllarının ilk 6 aylık dönemleri baz alındığında büyüme oranımız yüzde 35 oldu. Karlılıkta da yüzde 60 büyüme var.

— Fiyatlar yüksek eleştirileri
Formamızın fiyatı şu anda 99 lira. Taraftarımızın kolay ulaşması için 99 lirada tuttuk. İki sene önce 89 liraydı, geçen sene ise 95 lira.

— Maliyeti düşürme adına GS Store ya da Kartal Yuvası ile ortak mağaza açmayı düşünür müsünüz?
Bu üçü aynı metrekare içinde satılır mı, neden olmasın? Ama bunu 'F.Bahçe olarak siz yapar mısınız?', hayır yapmayız. Ama 'asla' da demeyiz. Biz kendi mağazamızı açarak büyüyoruz. Ürün çeşidimi mağazama bile zor sığdırıyorum.

PAZARLAMA MDÜRÜDÜ: ARTIK FENERBAHÇELİYİM

Pazarlama Müdürü Tezcan Şaylı: Fenerbahçe ile dünyadaki diğer kulüpler arasındaki fark şu; MERCHANDISING anlamında Fenerium dünyada tek. Fenerbahçe'nin 71 mağazasına karşılık Barcelona'nın 3, Real Madrid ve Bayern Münih'in 2 tane lisanslı ürün mağazası var. Bizim ayrıca, Türkiye ve Avrupa'yı gezen 3 tane TIR'ımız var.

Sizin aslında Galatasaraylı olduğunuz, Fenerium'a geldikten sonra Fenerbahçe üyesi olduğunuz yazıldı çizildi. Bu anlamda bazı Fenerbahçeliler'in size tepkisi de var. Spekülasyonlara son vermek adına bir açıklama yapmak ister misiniz?
Nedense bu konunun üzerinde ısrarla duruluyor. Şunun bilinmesinde büyük yarar var; benim adım niçin Aydın, oradan başlayalım. Benim babam

Fenerbahçeli. 1964-65 sezonunda Fenerbahçe ile Beşiktaş 'ın bir maçını izliyor Mithatpaşa Stadı'nda. Fenerbahçeli Aydın Yelken, bir gol atıyor. O gün babam çok mutlu oluyor ve diyor ki; 'Oğlum olursa adını Aydın koyacağım.' Adımın hikayesi budur.

"GS'Lİ DENMESİNİ ZUL SAYARIM"

Sonrasında çocuksunuz; mahallede kimi Fenerbahçeli, kimi Galatasaraylı. Evet ben de o zaman Galatasaraylı idim. Fakat 1 Temmuz 2009 tarihi itibariyle, yani sayın Abdullah Kiğılı'nın teklifiyle buraya geldiğim günden itibaren Fenerbahçeliyim.

Kaldı ki, 2009'a kadar Galatasaray'ın iki tane maçına gitmişim. 1 Temmuz 2009'dan itibaren ise Fenerbahçe'nin içeride dışarıda hemen her maçına gidiyorum. Fenerbahçe Kulübü için ter akıtan bir insana Galatasaraylı denmesini hakikaten kendime 'zul' sayarım. Taraftarımızın artık benim Galatasaraylı olduğumu söylemesini üzüntüyle karşılıyorum. (Sesini yükseltiyor) Ben ısrarla diyorum ki, ben Fenerbahçe'liyim.  (Akşam)

bigPara.com