Fenerbahçe'den 100. yıla özel altın

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2007 yılındaki 100'üncü kuruluş yılı dolayısıyla özel altınlar hazırlandı. İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) tarafından üretilen çeyrek, yarım, tam ve...

İSTANBUL - Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2007 yılındaki 100'üncü kuruluş yılı dolayısıyla özel altınlar hazırlandı. İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) tarafından üretilen çeyrek, yarım, tam ve beşibiryerde altınlar Fenerbahçe taraftarlarının beğenisine sunuldu.
İAR Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Halaç, 100'üncü yıl dolayısıyla altın basma konusunda Fenerbahçe Kulübü ile bir anlaşma imzaladıklarını belirterek, anlaşma gereğince Fenerbahçe altınlarının satışından elde edilecek gelirin bir bölümünün de kulübe kalacağını açıkladı.
Koç'a beşibiryerde
Altınların Fenerium ve kuyumcularda satılacağını söyleyen Hallaç, Fenerbahçe çeyrek altınıyla piyasadaki çeyrek altının içindeki altın miktarının aynı olduğunu vurguladı. Ömer Halaç, birkaç gün önce satışına başlanan altınlara ilginin ise iyi olduğunu dile getirdi.
İlk müşterilerinin 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç olduğunu belirten Halaç, "Gönderdiğimiz tam altına bakıp 'Bize daha ağırını takmak yakışır' demiş. Biz de 'beşibiryerde'yi ürettik" dedi.