Fenerbahçeliden kulübe zarfla para

Fenerbahçeliden kulübe zarfla para
Fenerbahçeliden kulübe zarfla para
Tahvil ihracına başlayan Fenerbahçe, kulübe destek olan taraftarına, Hazine kâğıdı getirisinin yüzde 32 fazlasını sundu

‘Bankalara faiz ödeyeceğime, taraftarıma ödeyeyim’ mantığıyla hareket eden Fenerbahçe , Manchester United’dan sonra dünyada tahvil ihracı yapan ikinci spor kulübü olacak. Fenerbahçe yönetimi, 3 Temmuz’da başlayan şike soruşturmasının ardından kulübüne destek olmak için ‘Zarf içinde para gönderen’ taraftarına da para kazanma fırsatı sunacak. Fenerbahçe Kulübü’nün halka açık şirketi olan Fenerbahçe Sportif AŞ, 2 yıl vadeli 100 milyon TL tutarlı tahvil ihracı gerçekleştirecek.

Tahvil ihracı için 29 Şubat, 1 ve 2 Mart’ta talep toplanması öngörülürken, önceki akşam Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda düzenlenen kokteyle katılan Acun Ilıcalı’nın önerisi üzerine, talep toplama süresi uzatılıyor. Garanti Yatırım ve Vakıf Yatırım’dan oluşan konsorsiyumun halka arzını yapacağı tahviller değişken faizli, üçer ayda bir faiz ödemeli olacak. Gösterge tahvil faizinin üzerine üç veya üç buçuk ek getiri imkânı sağlanacak. 1000 lirasını bu tahvillere yatıran bir yatırımcı 2 yılın sonunda 222 lira kazanacak. Söz konusu kazanç devlet tahvilinde ise 168 lira seviyesinde kalacak.

Mosturoğlu kokteylde
Tahvilin tanıtımına tutuklu Başkan Aziz Yıldırım dışında 3 Temmuz’dan beri tutuklu bulunan ve cumartesi sabaha karşı serbest bırakılan Şekip Mosturoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, Ali Koç, Abdullah Kiğılı, Cihan Kamer, teknik direktör Aykut Kocaman ile aralarında Volkan Demirel, Dia, Alex de Souza’nın da bulunduğu futbol ve basketbol takımından oyuncular katıldı. Fenerbahçe Sportif AŞ Genel Müdürü Engin Dumanlı, “Zarfa para koyup gönderenler var, kulübe nasıl destek olurum diyenler var. Futbol takımını devraldıktan sonra banka kredisi kullanmaya başladık. Bankalara faiz ödeyeceğimize, taraftara ödeyelim, faiz de aile içinde kalsın dedik. Taraftar da kazansın istedik” dedi.

Alex ve Volkan da alacak
Kaleci Volkan, Alex ve Fenerbahçe yönetimindeki işadamları tahvil alacağını belirtti. Volkan çok az da olsa Fenerbahçe hissesi olduğunu kaydetti. Alex ise borsa yatırımları olduğunu söyledi.(radikal)

bigPara.com