Ferrari 599 GTO Kasım'da Türkiye'de

Ferrari 599 GTO Kasım'da Türkiye'de
Ferrari 599 GTO Kasım'da Türkiye'de
İtalyan lüks spor otomobil markası Ferrari'nin 670 HP'lik 599 GTO modeli, kasım ayında Türkiye yollarına çıkacak.

İSTANBUL- Konuyla ilişkin yazılı açıklamada, İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin tüm dünyada sadece 599 adet üretilecek olan 599 GTO modeli için TOFAŞ çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten FerMas’ın, ilkbahar aylarında sadece bir araç için 599 bin avrodan başlayan fiyatla Türkiye’de de sipariş almaya başladığı anımsatıldı.

Geçen yıl tanıtılan 599XX konsept otomobili temel alınarak geliştirilen ve markanın "gelmiş geçmiş en hızlı yol otomobili" unvanına sahip Ferrari 599 GTO’nun, kasım ayından itibaren müşterisine teslim edilerek Türkiye yollarında yerini alacağı belirtildi.

Ferrari’nin F1 yarışlarındaki tecrübesini ve bu yönde kazandığı teknolojik birikimini tek bir çatı altında toplanmasını yansıtan Ferrari 599 GTO’nun, 670 HP güç ve 620 Nm tork üreten V12 motoru ve 1495 kilogramlık ağırlığı sayesinde ulaştığı 335 km/s’nin üzerindeki son hız değeriyle farklılığını belli ettiği dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"0-100 km/s hızlanmasını sadece 3,3 saniyede tamamlayan Ferrari 599 GTO, F1 tipi şanzımanı, ikinci nesil karbon seramik frenleri, 20 inçlik jantları ve Michelin tarafından geliştirilen ve daha iyi bir yol tutuş için daha geniş tutulan Supersports lastikleriyle ön plana çıkıyor. Göz alıcı aerodinamik tasarıma sahip Ferrari 599 GTO’da ayrıca sürücüsüne performansla ilgili anında görsel bilgi sağlayan kısaca VRE adı verilen (Virtual Race Enginieer-Sanal Yarış Mühendisi) sisteme de yer veriliyor.

Ferrari 599 GTO’nun performansındaki en temel noktalardan birini ise Ferrari mühendisliğinin geldiği son noktayı temsil eden yenilikçi şasi tasarımı oluşturmaktadır. Sınıra yakın bir hassasiyet seviyesi ile sofistike elektronik sistemler arasındaki entegresyonu başarıyla tamamlayan Ferrari mühendisleri, Ferrari 599 GTO’da tüm yüksek performanslı spor otomobillerdeki dışa çekim eğilimini hemen hemen ortadan kaldırarak gerçek anlamda iletişimsel bir şasi elde etmiştir."(aa)

bigPara.com