Fiat olimpiyatlarda

Fiat Grubu'nun merkezinin bulunduğu Torino daki 20. Kış Olimpiyatları'nın ana sponsorluğunu Fiat Grubu gerçekleştiriyor.

İSTANBUL - Fiat Grubu'nun merkezinin bulunduğu Torino daki 20. Kış Olimpiyatları'nın ana sponsorluğunu Fiat Grubu gerçekleştiriyor. Torino'nun olimpiyatlara ev sahibi olduğunun açıklandığı 1999 yılından bu yana tüm organizasyonda yer alan Fiat Grubu, olimpiyatlar boyunca transferleri 3 bin Fiat ve Alfa Romeo otomobille yapacak. Bu araçların 200'ü Fiat'ın ilk 4x4 modeli Sedici olacak. Dünya prömiyeri aralıktaki Bologna Otomobil Fuarı'nda yapılan Fiat Sedici, otomobilseverlerin karşısına ise ilk kez olimpiyatlar sırasında çıkıyor.
Aynı zamanda Kış Olimpiyatları'nın resmi aracı olan Fiat Sedici, olimpiyatlardan sonra mart ayında İtalya'da satışa sunulacak. Transferler Fiat Sedici'nin yanı sıra Fiat Grande Punto, Fiat Croma, Alfa 159, Alfa Crosswagon ve Panda 4x4'ler ile yapılıyor. Fiat Grubu markalarından Iveco da 1200 otobüsü ile transferlerde yer alıyor. 40 milyon avro'luk sponsorluk gerçekleştiren Fiat, bünyesindeki markalar ile çeşitli takımların isim sponsorluğunu da yapıyor.