Fiber ağlar 2015 yılına tamam

Fiber ağlar 2015 yılına tamam
Fiber ağlar 2015 yılına tamam

Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz 2015 yılında fibere geçişin tamamlanacağını söyledi.

TTNET Genel Müdürlüğü’nden 4 Eylül’de Türk Telekom’un genel müdürlük koltuğuna atanan Tahsin Yılmaz, yeni dönemde ‘3D vizyonu’ ile büyüyeceklerini söyledi. Yeni görevi ile ilk kez basının karşısına çıkan ve şirketin başına geçmesi ile birlikte Türk Telekom’da yeni bir dönemin başlayacağına işaret eden Yılmaz, ‘Dijital Yaşam Dönüşümü’, ‘Değer Odaklı Müşteri Hizmetleri’ ve ‘Dünyaya Açılım ve Bölgesel Büyüme’ başlıklarından oluşan ‘3D vizyonu’nu tanıttı. Dijital yaşam dönüşümü ile Türkiye ’nin dijital altyapısını şekillendirmek istediklerini belirten Türk Telekom Genel Müdürü bundan böyle daha müşteri odaklı çalışacaklarını ifade etti.

Yatırıma 300 milyon euro
Türkiye’nin yüksek hızlı internette ‘bakırdan fibere geçiş’ sürecinin 2015 yılında tamamlanacağını açıklayan Yılmaz, Türk Telekom’un elinde bulundurduğu altyapı ile evlere PDSN (telefon), DSL ve IPTV (internet üzerinden televizyon yayını) hizmeti verdiğini anlattı.
Yeni satın almalar ile şirketi büyütme konusunda her zaman istekli olduklarına dikkat çeken Tahsin Yılmaz, ortaklıklara da her zaman açık olduklarını ifade etti. 2012’nin ilk 6 ayında 1 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Yılmaz, bu yıl yönetim kurullarından kendilerine 300 milyon euroluk bir yatırım bütçesi çıktığını da sözlerine ekledi.
Toplantı sonunda soruları da yanıtlayan Tahsin Yılmaz, Türk Telekom’un yüzde 30’u Hazine’ye ait olan kısmının özelleşeceğine ilişkin olarak gelen bir soruya, bu konuda Özelleştirme İdaresi’nin tasarruf sahibi olduğunu belirtti. Tahsin Yılmaz 1989 yılında henüz PTT bünyesindeyken Türk Telekom’da hayatına başladığını söyledi. ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com