Finans Leasing'in yüzde 20'si yabancının

Finans Leasing Genel Müdürü Murat Alacakaptan, Finansbank'ın satışa sunduğu Finans Leasing hisselerine yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini ve...

İSTANBUL - Finans Leasing Genel Müdürü Murat Alacakaptan, Finansbank'ın satışa sunduğu Finans Leasing hisselerine yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini ve yüzde 20 oranında hisse alımı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Sektörde yabancı alımı, ilk olması açısından çok önemli" diye konuştu.
Alacakaptan, Finans Leasing'in 2004 yılının ilk altı ayında 12 milyon YTL kâr açıkladığını, bu yıl ise kârını 21.9 milyon YTL'ye yükselttiğini, yıl sonunda da 260 milyon dolar ciro hedeflendiğini belirtti. Finansbank'ın, sahip olduğu Finans Leasing hisselerini blok satış yöntemiyle satışa sunduğunu belirten Alacakaptan, şunları kaydetti: "Bu satışa yabancı yatırımcılar büyük ilgi göstererek yüzde 20'lik hisse alımı gerçekleştirdi. Bu, bizim şirketimizin başarısını, doğru yolda olduğunu gösteriyor. Yabancıların böyle yatırım yapmaları bizim açımızdan güzel bir gösterge. Leasing sektöründe yabancı alımı daha önce gerçekleşmemişti. Sektörde ilk olması açısından çok önemli. Şirketin sonuçları alımlarda etkili oldu."