Finansbank, dolar ve gümüşü İMKB'ye taşıdı

Finansbank, dolar ve gümüşü İMKB'ye taşıdı
Finansbank, dolar ve gümüşü İMKB'ye taşıdı
Finansbank ve Finansportföy, ABD Hazine Bonosu Dolar B Tipi Borsa Yatırım Fonu (DOLAR) ile ABD Doları'nı menkul kıymete dönüştürdü

Dolar Borsa Yatırım Fonu Türkiye ’de ilk defa bir para piyasası aracını, sermaye piyasası aracı haline getirirken, İMKB ’de hisse senedi gibi işlem gören, USD/TL kurunun performansını birebir yansıtan Dolar Borsa Yatırım Fonu, dün düzenlenen gong töreni ile işlem görmeye başladı. Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO’su Dr. Ömer A. Aras, yatırımcıları bundan sonra da farklı yatırım ürünleri ve temaları taşıyan yeni borsa yatırım fonları ile buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Finansbank ve Finansportföy’ün bir diğer ürünü olan İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu (GÜMÜŞ) da dün İMKB’de işlem görmeye başladı. ‘İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu’, İMKB seans saatleri süresince, tüm yetkili aracı kurumlar, aracı kurum acentesi olan banka şubeleri ve internet bankacılığı üzerinden alınıp satılabilecek.

Türkiye’de ilk defa altını rahatlıkla alınıp-satılabilir hale getirdikten sonra gümüşü de yatırımcıların portföylerine dahil edilebilir bir yatırım aracına dönüştürdüklerini ifade eden Ömer Aras, “Borsa yatırım fonlarındaki liderliğimizi bundan sonra da yatırımcılara sunacağımız yeni ürünlerle sürdürmeye kararlıyız” dedi. İMKB’de hisse senedi gibi işlem görecek olan GÜMÜŞ Borsa Yatırım Fonu, yatırımcılara tek işlemle ve düşük maliyetle gümüş alıp satma imkânı sunuyor. (radikal)

bigPara.com