Fındık AKP'de sinirleri gerdi

AKP Grubu'nda Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş arasında fındık gerginliği yaşandı.

ANKARA - AKP Grubu'nda Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş arasında fındık gerginliği yaşandı. Grubun kapalı kısmında söz alarak Coşkun'a bakanlık müsteşarı Adem Şahin'i şikâyet edeceğini söyleyen Göktaş, Coşkun'un "Niye bana değil, herkese söylüyorsun" diye sert tepki vermesi üzerine sinirlendi ve el kol hareketleri yaptı. Bakan Coşkun, "Bu hareketler sana yakışmıyor" derken, gerilen ortamı diğer AKP'liler yatıştırdı.
Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Ali Coşkun'un yanından uzaklaştırılarak salon dışına çıkarıldı. Tartışma Erdoğan'ın katıldığı grubun kapalı kısmına da yansıdı. Göktaş, Fiskobirlik'in bazı borçlarının silinmesine ilişkin kararın eski bir MHP milletvekili tarafından kendi iktidarları döneminde alındığını belirterek, bunu seçim malzemesi olarak kullandığına dikkat çekti. Bu konudaki kararın AKP iktidarı zamanında alındığına dair resmi yazı istediğini ancak Sanayi Bakanı Müsteşarı Şahin'in kendisine "özel bilgi, gizli, size veremem" yanıtını verdiğini açıkladı. Göktaş, "Ben bilgileri Maliye Bakanlığı'ndan alabildim" dedi.