Fındık üreticileri yollara döküldü

Ordu'da düzenlenen 'fındık mitingi'nde katılımcılar, Ordu-Samsun karayolunu bir süre trafiğe kapattılar. Üreticiler ile bazı sivil toplum kuruluşlarınca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde...

ORDU - Ordu'da düzenlenen 'fındık mitingi'nde katılımcılar, Ordu-Samsun karayolunu bir süre trafiğe kapattılar. Üreticiler ile bazı sivil toplum kuruluşlarınca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, hükümeti ve Fiskobirlik'i taşıdıkları pankartlar ve çeşitli sloganlar atarak protesto etti. Ardından Ordu-Samsun karayoluna çıkan göstericiler, bir süreliğine yolu trafiğe kapattı. Bu arada, protestocu gruba müdahale eden güvenlik güçleri, biber gazı kullandı.
Göstericilerin dağılmaması üzerine olay yerine gelen Emniyet Müdürü Rıdvan Güler, göstericileri ikna ederek yolun açılmasını sağladı. Katılımcılar, daha sonra Kazım Karabekir Caddesi'ndeki Fiskobirlik binası önüne geçerek protesto gösterilerini sürdürdüler. Burada hükümet aleyhinde slogan atan grup, bina önünde bir süre oturma eylemi yaptı ardından dağıldı.