Fiskobirlik: Depolarımız TMO'ya hazır

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile bugün masaya oturacak olan Fiskobirlik'in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem, 200 bin ton kapasiteli depolarının hazır olduğunu bildirdi.

ANKARA - Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile bugün masaya oturacak olan Fiskobirlik'in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem, 200 bin ton kapasiteli depolarının hazır olduğunu bildirdi. 'Üretici lehine olan her şeye yardımcı oluruz' diyen Erdem, kira bedeli için de öncelikle hükümetin teklifini görmek istediklerini söyledi. Erdem, fındık alımı için Fiskobirlik'in depolarının kiralanması konusunda yapılacak görüşmeyi değerlendirdi.
Depoların TMO'ya kiralama yoluyla verileceğini belirten Erdem, kira bedeli için, öncelikle hükümetin teklifini görmek istediklerini bildirdi. 'Üreticinin lehine olan her şeye yardımcı olmaya hazırız' diyen Erdem, depo kapasitesi açısından bir sorun bulunmadığını kaydetti. 200 bin tona yakın depo kapasitesinin hazır durumda bulunduğunu vurgulayan Erdem, 150 bin ton olarak hesaplanan üretim fazlası için depo sorunu olmayacağını söyledi. Alım fiyatı olarak 5 YTL'nin düşünülmesini değerlendiren Erdem, "Üretici lehine bir fiyat gerekir" dedi.