Flappy Bird yüklü iPhone'unu 100 bin dolara satışa çıkardı!

Flappy Bird yüklü iPhone'unu 100 bin dolara satışa çıkardı!
Flappy Bird yüklü iPhone'unu 100 bin dolara satışa çıkardı!
Son dönemlerin en popüler oyunlarından olan Flappy Bird, geliştiricisinin aldığı ani bir kararla uygulama mağazasından kaldırıldı. Bunu fırsat bilen bir kullancı ise, Flappy Bird yüklü iPhone 5S'yi 99 bin dolardan satışa çıkardı!

Radikal.com.tr - Mobil platformlarda son dönemlerin en popüler oyunlarından olan Flappy Bird, Vietnamlı geliştiricisinin aldığı ani bir kararla uygulama mağazalarından kaldırıldı. Kullanıcılarının sinirlerini bozacak derecede zor olan ve dünya çapında oldukça kısa bir süre zarfında büyük bir ün kazanan Flappy Bird, artık uygulama mağazalarından indirilemeyecek. Ancak bu durum, şimdiden 'uyanık' girişimciler için büyük bir gelir kapısına dönüşecek gibi duruyor.

100 BİN DOLARA YAKIN FİYAT BİÇTİ

Hürriyet 'ten Selim Öztürk'ün haberine göre, eBay'de 70'in üzerinde açık artırmada ürünü bulunan ve uzun süredir bu siteye kayıtlı olan pindrus isimli kullanıcı çok ilginç bir açık artırmaya imza attı. Flappy Bird yüklü iPhone 5S başlığında bir açık artırma başlatan kullanıcı bu ürün için 100 bin dolara yakın fiyat biçti.

Şu sıralar Türkiye dahil dünyanın pek çok yerinde akıllı telefonlarda bağımlılık yaratan bir oyun gündemi meşgul ediyor. Evet… Flappy Bird’den söz ediyoruz. 5 ay gibi bir sürede 50 milyondan fazla kez indirilen oyun hem tablet hem de telefonlarda fırtına gibi esiyor. Üstelik Flappy Bird size yüksek çözünürlüklü grafikler de veya çok akıl dolu bir oynanış veya senaryo da sunmuyor.  Yapmanız gereken tek şey 8 bit grafik kalitesinde hazırlanan bir oyunda kuşunuzun kanatlarını çırpa çırpa borulara çarpmadan ilerleyebilmek. Hepsi bu… Kulağa ‘amma da basit ve kolay bir oyun’ gibi geliyor olabilir; ancak Flappy Bird çılgınlığı öyle bir noktaya ulaştı ki insanlar saç baş yolar hale geldi. Zira oyun çok ama çok zor. Oyunun Android ve iOS mağazasında pek çok kullanıcı küfürlerle dolu yorumlarda bulunurken, kullanıcılar buna rağmen oyunu bırakmayı tercih etmiyor.

Peki nedir bu Flappy Bird'de başarılı olmanın sırrı? Tüm dünyada insanları çılgına çeviren oyun Flappy Bird'ü geçme yolu bu videoda:

bigPara.com