FLO 4 bin ayakkabısıyla Antalya'da

ANTALYA - Ziylan Grup’un ayakkabı mağazacılığı şirketi FLO, 1 milyon doların üzerindeki bir yatırımla, Türkiye ’deki en büyük ayakkabı mağazasını Antalya’da açtı. Antalya’da trafiğe kapalı olan Kazım Özalp Caddesi’nde hizmete giren ve 2 bin 550 metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük ayakkabı mağazası olan FLO, yeni konseptini ilk kez Antalyalılarla buluşturdu. FLO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Akça, toplam 9 kattan oluşan mağazada 4 binin üzerinde ürünün sergilendiğini bildirdi.
Akça, tüketicinin mağazada daha çok kalmasını sağlamak amacıyla FLO için özel olarak geliştirilen bahar kokusunu da ilk kez Antalya mağazasında denediklerine dikkati çekti. Bunu tüm mağazalara yaymayı hedeflediklerini anlatan Akça, “Işık, müzik ve koku duyularına hitap etmek istedik” dedi.
Fuat Akça, yaz sezonuyla geçen sene açık olan mağazalarla yapılan mukayesede cirolarında yüzde 47 büyüme kaydettiklerini, ilave açılan mağazalarla da yüzde 83’lük bir büyümeye ulaştıklarını bildirdi. Akça, bu yıl sonunda 300 milyon TL’lik ciro hedefi belirlediklerini ifade etti. Yılbaşından bu yana 34 mağaza açtıklarını kaydeden Akça, “12 mağaza daha yolda. Ekim ayının ilk haftasından itibaren toplam 91 mağazaya ulaşıyoruz” dedi.

İkinci büyük İstiklal’e
Akça, Antalya mağazasının büyüklüğündeki bir mağazanın da İstanbul ’da, İstiklal Caddesi ’nde açılacağını kaydetti. Mağazayı ekim ayında açmayı istediklerini anlatan Akça, şöyle devam etti: “İstanbul mağazası altı katlı olacak. Ama biz oranın dört katında aktif olarak mağazacılık yapacağız, üst iki katı için kütüphane ya da kafeterya düşünüyoruz. Belki de biz yapacağız, ama onu henüz netleştirmedik.” (Radikal)