Forbes Türkiye'nin en zengin ismini açıkladı

Forbes Türkiye'nin en zengin ismini açıkladı
Forbes Türkiye'nin en zengin ismini açıkladı
Ekonomi dergisi Forbes'ın 'En Zengin 100 Türk' listesine göre; Türkiye'nin en zengin ismi 3 milyar dolarlık servetiyle Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin oldu

Listede Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet 2.9 milyar dolarlık servetiyle ikinci, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker 2.8 milyar dolar ile üçüncü oldu.

Sıralamada Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile Koç Holding'den Semahat Arsel 2.6'şar milyar dolarlık servetleriyle dördüncülüğü paylaşırken, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç 2.5 milyar dolarlık servetiyle altıncı sırada yer aldı.

“En Zengin 100 Türk” listesinin ilk 10'u sırasıyla 2,4 milyar dolar ile Filiz Şahenk, 2.3 milyar dolar ile Şarık Tara, 2.2 milyar dolar ile Suna Kıraç ve 2.1 milyar dolar ile Ali Ağaoğlu şeklinde sıralandı.

Forbes Türkiye 'nin, "En Zengin 100 Türk" listesinde geçen sene ise ilk sırayı 4 milyar dolarlık servetiyle Mehmet Emin Karamehmet almıştı.
2011'deki ilk 10 ise şöyle sıralanmıştı:
1- M. EMİN KARAMEHMET ÇUKUROVA HOLDİNG 4 milyar dolar
2- SEMAHAT ARSEL KOÇ HOLDİNG 3 milyar dolar
3- HÜSNÜ ÖZYEĞİN FİBA HOLDİNG 3 milyar dolar
4- RAHMİ KOÇ KOÇ HOLDİNG 2.9 milyar dolar
5- MURAT ÜLKER YILDIZ HOLDİNG 2.8 milyar dolar
6- FERİT ŞAHENK DOĞUŞ HOLDİNG 2.7 milyar dolar
6- ŞARIK TARA ENKA İNŞAAT 2.7 milyar dolar
8- SUNA KIRAÇ KOÇ HOLDİNG 2.5 milyar dolar
8- FİLİZ ŞAHENK DOĞUŞ HOLDİNG 2.5 milyar dolar
10-ALİ AĞAOĞLU AĞAOĞLU İNŞAAT 2.1 milyar dolar(aa)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108015210801526

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Büyüme. - qezqinci

  türkiye de para kazanmapolitikası en büyük şirketlerden tutunda en küçüklerine kadar aynıdır.bu durumu da cümle alem bilir.işçi'ye nefes aldırmadan çalışmak.işçinin ürettiğini olabildiğince en yüksek paraya satmak bununla beraberinde onu üreten işçiye asgari ücreti reva hatta ve hatta çok görmek.bugün işçisin sen işçi kal diyen o kadar çok ki azımsanmayacak kadar.nefes almak bile zor geliyor çalışanlar maddi yönden yarınını göremiyor.kredi kartları,krediler aldı başını gitti.bu ülke de üretim arttı verim arttı ancak işçi hala asgari ücrete karın doyuruyor.modern sömürgecilik yaşıyoruz resmen ama buna bir türlü dur diyebilen yok.böyle olmuş yüzyıllarca böyle de sürecek anlaşılan ama bir çözüm de olmalı...

  ... - kargıyel

  Ekonominin tıkırına olmasının,neoliberal politikalarının kimlere yaradığının gün gibi kanıtıdır bu tablo.Bazıları ise daha fazla şirket sokmanın derdinde dünya listelerine.Ömrümüz şirketleri zengin etmek için çürürken,kalan son canımızı da listeye sokarak verelim...Ayrıca bir de en düşük gelirlileri sıralayalım:Eminim liste 100 200 le değil;milyonlarla ifade edilecektir.

  para biriktirmek - O D

  para biriktirmek durağanlığa sebep olur. Faizin haram olmasının asıl sebebi anladığım kadarıyla, insanları yatırım yapmamaya teşvik etmesidir. Bankada olacağına para insanlara maaş olarak verilebilir, yatırım yapılabilir ve toplumun gelişmesi sağlanabilir. Tabi bu rakamlar bankada olan parayı göstermiyor o başka.

  DÜNYA NIN EN GELİŞMİŞ 20 EKONOMİSİNDEN BİRİYİZ ANCAK.. - drhakanabi

  En büyük 200 şirket arasında ne özel ne de kamu bir tane bile şirketimiz yok. Artık kısa vadeli hedefimiz ilk 200 e 20 ilk 20 ye de en az 1 Türk şirketini yapabiliyorsak uluslararası global ortaklıklarla sokabilmek olmalı. Bu aşamada yerli kobilerimizi de yabancı kaynaklı TİGER programı ile stratejik verilerimizi dışarıya kaptırmayalım..

  SERVETLERINI GORUYORUZ.YA GORMEDIKLERIMIZ? - likos

  Bir de bunlarin nasil zengin olduklarini,calistirdiklari iscilerin maaslarini,sosyal haklarini,odedikleri vergileri....bunlari aciklayin da vatandas ogrensin...

  ZENGİN DİYE BİR ŞEY YOK - pispor

  Zengin kelimesi yada haberi bana pek ilginç gelmiyor.Zenginlik Mal varlığıdır.Onuda götüren yok.Tüm bireyler çalışır üretir paylaşır.Önemli olan barış içinde adil bir paylaşımdır.