Ford beşinci kez 'En iyi Türkiye' dedi

Ford Avrupa FÜS (Ford Üretim Sistemi) ofisinin 11 denetçisinin kasım ayındaki birer haftalık değerlendirmesinde şirketin Kocaeli'ndeki Otosan fabrikası 2002 yılından bu yana gösterdiği başarıyı tekrarlayarak beşinci kez en iyi fabrika oldu.

İSTANBUL - Ford Avrupa FÜS (Ford Üretim Sistemi) ofisinin 11 denetçisinin kasım ayındaki birer haftalık değerlendirmesinde şirketin Kocaeli'ndeki Otosan fabrikası 2002 yılından bu yana gösterdiği başarıyı tekrarlayarak beşinci kez en iyi fabrika oldu.
Ford Otosan Kocaeli Fabrikası, 2005 yılında 8.4 olan seviyesini bu yıl 9.8'e çıkardı. Denetimlerde İnönü Fabrikası da 2005'te 9.8 olan seviyesini 10 tam puana taşırken, Ford'un en iyi motor üretim merkezi haline geldi. Denetimler, fabrikalardaki iş güvenliği, çevre, liderlik, çalışma grupları, istasyonda proses kontrol, Ford toplam üretken bakım, imalat mühendisliği, eşzamanlı malzeme akışı, endüstriyel malzeme ve kalite olmak üzere, 10 konuda gerçekleştirildi. Ford Otosan Kocaeli Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Nuri Otay "Yalın üretim sistemimiz, son dört yılda olduğu gibi bu yıl da fabrikalarımızın en iyi olmasını sağladı" dedi.