Ford Otosan'ın en iyi temmuzu

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, geçen ay 11 bin 198 adet satış yapan şirketin bugüne kadarki en iyi temmuz ayını geçirdiğini söyledi.

İSTANBUL - Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, geçen ay 11 bin 198 adet satış yapan şirketin bugüne kadarki en iyi temmuz ayını geçirdiğini söyledi. Yılın ilk yarısını yüzde 16.5 oranla pazar lideri olarak tamamlayan Ford, temmuz ayı sonuçlarını açıkladı. Özüner, temmuz itibarıyla pazar paylarının binek araçta yüzde 10.5, hafif ticaride yüzde 23.3, orta ticaride yüzde 28.7 ve kamyon pazarında yüzde 25.9 olduğunu belirtti.
Her segmentte geçen yılın kapanış pazar paylarının da üzerine çıktıklarını ifade eden Özüner, "Rakiplerle aramızdaki fark da açılıyor. Ağustosa da hızlı başladık. Bu tempo ile devam edersek yıl sonunda son üç yıldır devam ettirdiğimiz otomotiv pazarındaki liderliğe, toplam satış adetlerimizi artırarak ulaşacağız" dedi. Başarıda Yeni Focus'un beğenilmesinin önemli yer tuttuğunu belirten Özüner, "Yedi ay sonunda 23 bin 698 adetlik bir otomobil sattık. Bunun 5 bin 370'i yeni Focus. 2005 sonunda 14 bin Focus satmayı hedefliyoruz" dedi.