Formalar farklı tutulan takım aynı

Formalar farklı tutulan takım aynı
Formalar farklı tutulan takım aynı

ANKARA - İşçilerin Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası’na (TÜMTİS) üye olmasının ardından UPS’de yaşanan işten çıkarmalar nedeniyle başlatılan eylem kapsamında futbol takımlarının tribün gruplarına destek çağrısı yapıldı. Bu çağrıya taraftar grupları da olumlu yanıt verdi. 
“Tüm tribünlere çağrımızdır” başlığıyla yapılan çağrıda, UPS şirketindeki ‘baskılar’ nedeniyle işçilerin, mayıs ayından bu yana İstanbul ve İzmir’de eylemde olduğu belirtildi. Uluslararası sosyal standartları kabul ettiğini belirten şirketin, “Türkiye’deki işyerlerine sendikanın girmesini engellemek istediği” ifade edilen çağrıda, bunun için her türlü yola başvurulduğu savunuldu. Çağrıda, işçilere bugüne kadar uluslararası işçi sınıfının destek verdiği belirtildi.
Tribünlerin geçmişte Tekel işçileriyle dayanışmasının sevindirici olduğu ifade edilen çağrıda, bu kapsamda maçlarda açılan pankartlardan işçilerin ziyaretlerine kadar birçok işe imza atıldığı anımsatıldı.

Çağrı yanıtsız kalmadı
Tribün grupları işçilerin bu çağrısını yanıtsız bırakmadı. FenerbahCHE, Tek Yumruk ( Galatasaray ), Halkın Takımı ( Beşiktaş ), ForzaLivorno, YSKA (Altay) gibi taraftar gruplarının yanı sıra Sakaryaspor, Adanademirspor taraftarları arasından da davete olumlu yanıt geldi. Tribün grupları kendi aralarında ve diğer gruplarla temas kurarak yarın saat 13.00’te yapılması planlanan etkinliğe katılımı arttırmaya çalışıyor. Taraftar grupları, destekledikleri takımların formaları ve atkılarıyla belirli noktalarla toplanarak işçilerle bir araya gelecek. (aa)