Formula 1 yarışları Via/Port'a yaradı

Formula 1 yarışları Via/Port'a yaradı
Formula 1 yarışları Via/Port'a yaradı

Fransa?dan gelen 52 kişilik Renault çalışanları da Via/Port Alışveriş Merkezi?ni ziyaret etti.

Via/Port, F1 ve Shopping Fest Alışveriş Festivali nedeniyle pazar günü ziyaretçi rekoru kırdı. Yabancı tur gruplarının da akın ettiği Via/Port'a bir günde 192 bin kişi geldi

İSTANBUL - Kurtköy’de bulunan Türkiye’nin ‘outlet’ konseptli en büyük  alışveriş merkezi Via/Port, 6-7 Haziran günlerini rekorla kapattı. Via/Port üst katındaki 8 bin metrekarelik alanda açılan, 15 gün devam edecek olan Shopping Fest ve Formula 1 yarışlarının etkisiyle  hafta sonunu toplam 275 bin 666 ziyaretçi ile noktaladı. Via/Port 7 Haziran Pazar gününü tam 192 bin 316 kişi ile kapatarak açıldığı 15 Ağustos 2008’den bu yana en yüksek ziyaretçi rakamına da ulaşmış oldu.
AVM sektöründe yapılan en farklı ve en büyük çaplı alışveriş festivali Via/Port Shopping Fest, 6 Haziran’da başladı. Bahçe mobilyalarından motosiklete, bisikletten hobi ve denizcilik malzemelerine yaz tatilini renklendirecek her şeyi tek çatı altında tüketicilerle buluşturan Shopping Fest, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 100’e yakın firmanın yer aldığı festivali, Cumartesi ve Pazar günü yaklaşık 75 bin 681 kişi gezdi. Açık konseptteki Via/Port Alışveriş Merkezi’nin üst bölümündeki kapalı alanında gerçekleşen festival, katılımcı firmaları da memnun etti. 

F1’den çıkan Via/Port’a koştu
Via/Port hem Shopping Fest’in hem de F1’in etkisiyle hafta sonunu rekor ziyaretçi ile kapattı. F1 izleyicileri yarış öncesi ve sonrasını Via/Port’ta gezerek değerlendirmeyi seçti. Hem Türk izleyicilerin hem de yabancı grupların geldiği Via/Port’un tüm otopark alanları sabah saatlerinden itibaren hınca hınç doldu. Özellikle Fransa’dan gelen 52 kişilik Renault çalışanları formaları ve sempatik tavırlarıyla Via/Port ziyaretçilerinin de ilgisini çekti. Bu arada F1 yarışı Via/Port dev ekrandan canlı olarak yayımlandı. (Radikal)