Formula 1'de gecikme tehlikesi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, İTO'yu cazip bir kurum haline getirdiğini belirterek, "Şu anda rakiplerim varsa, ben bu kurumu cazip duruma getirdiğim için var" dedi.

İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, İTO'yu cazip bir kurum haline getirdiğini belirterek, "Şu anda rakiplerim varsa, ben bu kurumu cazip duruma getirdiğim için var" dedi.
Yıldırım, Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle yaptığı sohbet toplantısında, İTO'da mart ayında seçim olduğunu anımsatarak, "Kazanacağıma eminim" diye konuştu. Yaptığı hizmetlerle İTO'yu cazip bir konuma getirdiğini belirten Yıldırım, şunları söyledi: "Şu anda rakiplerim varsa, ben bu kurumu cazip duruma getirdiğim için var. Son 10 yılda, bir Dünya Ticaret Merkezi yaptım. New York'ta İkiz Kuleler vurulduktan sonra, dünyada 265 dünya ticaret merkezi içinde büyüklükte birinci duruma geçtik. Bunun yanında yine ilk defa dünyada devletlerin dışında bir ticaret odası kalkmış Formula 1 Projesi yapmış. İTO'yu 2003 yılında Avrupa'nın, 2004 yılında dünyanın birincisi yaptık."
Formula 1 Projesi zamanında bitirilemezse devletin 38.5 milyon dolar teminatının yanacağını belirten Yıldırım, şöyle konuştu: "Tüm yarışlar bizim organizasyonumuz içinde. Çok güzel anlaşmalar yapıyorduk, ama son olaylar çıkınca karşı taraf da başladı bize bazı dayatmalar yapmaya. Eurosport'la 1 milyon dolara anlaştık. Şimdi 2 milyon dolar isteyip 'Yapıp yapmayacağınız belli değil' diyorlar."
Formula 1 organizasyonunun yüzde 75'inin yapılamadığını dile getiren Mehmet Yıldırım, "İnşaat zamanında bitse de organizasyon sarkacak gibi gözüküyor. Öyle bir tehlike ile karşı karşıyayız" diye konuştu.