Formula bileti eve teslim

Formula 1'in bilet satışını gerçekleştiren Biletix, sahte biletin önüne geçmek için biletleri evlere dağıtmaya başladı. Formula 1 bilet satışlarının şimdiye kadar çok iyi gittiğini...

İSTANBUL - Formula 1'in bilet satışını gerçekleştiren Biletix, sahte biletin önüne geçmek için biletleri evlere dağıtmaya başladı. Formula 1 bilet satışlarının şimdiye kadar çok iyi gittiğini ve 350 avroluk en iyi koltukların uzun süre önce bittiğini söyleyen Biletix Genel Müdürü Ali Abhary, Formula 1 için olağanüstü güvenlik önlemleri alındığını ve sahte biletin önüne geçmek için de biletleri evlere dağıttıklarını açıkladı.
Formula 1 biletlerinin içerdiği güvenlik unsurlarından dolayı sahtesinin yapılmasının çok zor olduğuna işaret eden Abhary, özellikle numaraların belli olması sayesinde koltuklu yerlerde sahte bilet olsa da hemen tespit edilebileceğini vurguladı.
'Zenginler para vermiyor'
Koç Bilgi Grubu şirketlerinden Biletix'in faaliyetleri hakkında bilgi veren Ali Abhary, yıl sonu itibarıyla 7 bin 500 etkinlikte, 35 milyon avroluk 3.5 milyon adet bilet satmayı öngördüklerini ifade etti. Türkiye'de online bilet pazarının gittikçe büyüdüğüne, ancak ev dışı eğlence sektörünün hâlâ düşük olduğuna dikkati çeken Abhary, bu sektörün en büyük rakiplerinin restoran, bar ve balıkçı tarzı yerler olduğunu hatırlattı.
Abhary, Türkiye'de 2000 yılında 15 milyon olan canlı eğlence sektöründe satılan toplam bilet sayısının, şu anda 30 milyona yaklaştığını belirtti. Abhary sektörle ilgili şu saptamaları da yaptı: "Türkiye'de gelir düzeyi yüksek insanlar para vermeden konsere gidiyor, daha az gelire sahip olanlar ya da öğrenciler para vererek gidiyor. Türkiye'de herkes özel, VIP olmak istiyor. Bundan dolayı o kısım etkinliklere çok da fazla destek vermiyor."