France Telecom ve Sabancı Telsim'de yok

Avrupa'nın ikinci büyük telekom şirketi France Telecom ve Sabancı Holding, Telsim ihalesine girmekten vazgeçtiklerini açıkladı.

İSTANBUL - Avrupa'nın ikinci büyük telekom şirketi France Telecom ve Sabancı Holding, Telsim ihalesine girmekten vazgeçtiklerini açıkladı.
Bloomberg Ajansı'nın haberine göre, France Telecom Sözcüsü Nilou du Castel, Telsim ihalesinde ortaklık kurmak için Sabancı Holding ile yürütülen görüşmelerin de askıya alındığını duyurdu. Şirket sözcüsü "Telsim ihalesinden çekilme kararı aldık. Çünkü bu süreçte fiyatın şirketin değeriyle örtüşmeyecek kadar yukarılara gidebileceğini öngördük" ifadesini kullandı. Sabancı Holding'den İMKB'ye yapılan açıklamada da Sabancı Holding şirketi Satelko İletişim'in, ihaleye ortak girmek için görüştüğü France Telecom'un iştiraki Orange İletişim'in ihaleye katılmama kararına paralel olarak Telsim ihalesine teklif vermeme kararı alındığı belirtildi. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, geçtiğimiz aylarda birçok kez "Telsim'e gireceğiz, iyi hazırlanıyoruz" demişti.