Frankfurt yeni model rekoru kırıp 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak

Frankfurt yeni model rekoru kırıp 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak
Frankfurt yeni model rekoru kırıp 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak
Otomobilin kalbi Frankfurt'ta atmaya başladı. 26'sı dünya olmak üzere 219 yeni modelin tanıtımının yapılacağı fuar 1 milyondan fazla ziyaretçiyi çekecek.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Otomobil tutkunlarının merakla beklediği dünyanın en büyük otomobil fuarı VIP ve basın için kapılarını açtı. Bu yıl 66'ncısı düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı (IAA) 17 Eylül tarihinde Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından resmi olarak açılacak.

17 Eylül’de otomobilseverleri ağırlamaya başlayacak olan fuar 27 Eylül tarihine kadar sürecek. Bu yılki fuarda yeni model rekoru da kırılacak. Frankfurt Otomobil Fuarı'nda 26’sı dünya tanıtımı olmak üzere toplam 219 yeni model sergilenecek. Lansman sayısında iki yıl önce düzenlenen fuara göre yüzde 30 artış yaşanması bekleniyor. 2015’de 159 modelin dünya prömiyeri gerçekleşmişti. 38 ülkeden 1103 katılımcının bulunduğu fuara 1 milyon adetin üzerinde ziyaretçinin gezmesi planlanıyor.

SPORCU VE ÇEVRECİLER

Frankfurt’ta bu yıl spor ve lüks modeller kadar, seri üretime hazır çevreci modeller de sahneye çıkıyor. Bunlar arasında Türkiye pazarında merakla beklenen Audi A4, BMW X1, Fiat 500, Ford Ranger, KIA Cee’d, Opel Astra, Mercedes C Serisi Coupe ve VW Tiguan gibi hemen satışa sunulacak modeller olarak dikkat çekecek.

TÜRKİYE’NİN MODELLERİ DE FUARDA

Bu yılki Frankfurt Fuarı’nın ülkemiz açısından önemli bir yeniliği de Türkiye pazarının yenilenen önemli oyuncusu Renault Megane olacak. Ayrıca fuarda Hyundai İzmit Fabrikası’nda üretilip dünya pazarlarına satılacak yeni versiyon i20 Active de ilk kez dünyaya Frankfurt’tan tanıtılıyor.

FUAR’IN ÖNE ÇIKAN MODELLERİ

AUDI A4 GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Audi’nin uzun süredir beklenen modeli A4, geçirdiği kapsamlı bir makyaj operasyonu sonrasında yüzünü gösterdi. Yeni versiyonda iddiasını daha da yükseltecek olan kasım ayında ülkemiz pazarında da satışa sunulacak. Aracın fiyatının 140 bin TL’dan başlaması bekleniyor.

FORD SUV ATAĞINDA 

Avrupa ’da SUV atağına kalkan Ford, startı Frankfurt’tan veriyor. Ford standında, Avrupa versiyonunu ilk kez görücüye çıkan Yeni Edge SUV gösterisinin zirvesinde yer alırken, SUV ve AWD ailesi Kuga ve EcoSport modelleriyle tamamlanıyor. Yenilenen ve heybetli tasarıma kavuşan Ford Ranger da Avrupa prömiyeri ile dikkatleri çekiyor.

YENİ MEGANE İÇİN BURSA BASTIRIYOR

Renault’nun satışlarının amiral gemisi konumundaki Megane yenilendi. İlk kez 20 yıl önce piyasaya sürülen ve dünya genelinde 6.5 milyon adetten fazla satılan Renault Megane, Frankfurt’ta gün yüzüne çıktı. 

LİDERLİK İÇİN GELİYOR

Frankfurt Fuarı’ında Yeni Astra'nın da dünya lansmanı gerçekleştirildi. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Önümüzdeki yıl yeni Astra’nın satışlarıyla Avrupa’da en çok Opel satışı gerçekleştiren ülke olma hedefimiz var’ dedi.

Yeni Astra'nın dünya lansmanı, Opel CEO'su Dr. Karl-Thomas Neumann ve General Motors CEO'su Mary Barra katılımları ile gerçekleşti. Keklik, "Tasarımı, teknolojileri, zengin donanımı ve verimli motorlarıyla Yeni Opel Astra, kompakt sınıfın lideri olacak. Kasım ayında Türkiye’de, 1.4 lt. 150 beygir turbo benzinli ve 1.6 lt. 136 bg. dizel. Her iki motorunda otomatik vites versiyonları aynı anda tüketicilerle buluşacak. Kasım ve aralıkta tedarik sıkıntısı yaşayabilirsek de 2016’da 15 binin üzerinde bir satış planlıyoruz. Segment liderliğini yeniden zorlayacağız. Bunun yanında 1.6 lt dizel otomatik Insıgniamız  da Ekim başında tüketicilerle buluşacak.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Audi

  ,

  Dünya

  ,

  Almanya

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  renault

  ,

  Avrupa

  ,

  Zengin

  ,

  Lüks

  ,

  Fuar

  ,

  Ford

  ,

  Opel

  ,

  eylül

  ,

  ülke

  ,

  CEO

  ,

  general

  ,

  Resmi

  ,

  amiral

  ,

  BMW

  ,

  2015