Fransa konuksever çıkmadı

Fransa, her yıl ağırladığı yaklaşık 75 milyon turistle bu alanda dünya rekortmeni unvanını elinde bulundururken, yabancı turiste en fazla konukseverlik gösteren ülkeler sıralamasında ise son sırada yer alıyor.

PARİS - Fransa, her yıl ağırladığı yaklaşık 75 milyon turistle bu alanda dünya rekortmeni unvanını elinde bulundururken, yabancı turiste en fazla konukseverlik gösteren ülkeler sıralamasında ise son sırada yer alıyor. 'Where Are You Now: Şimdi' Neredesiniz? (WAYN) isimli turizm sitesinin yaptığı araştırmaya göre, dünyada, yabancı turiste en az konukseverlik gösteren ülkeler sıralamasında birinci Fransa'nın ardından ikinci sırada Almanya geliyor.
Fransa'yı ziyaret eden turistlerin en fazla şikâyet ettikleri konuların başında havaalanı, liman ve tren istasyonlarının yeteri kadar pano ve afişle gösterilmemesi ve taksi duraklarında çok fazla sıra beklemeleri. Sokaklarin yeteri kadar temiz olmaması da şikâyet konuları arasında yeraldı.
Fransa en çok yabancıyı ağırlayan ülkeler sıralamasında ilk sırada iken, bu alanda en fazla gelir sağlayan ülkeler sıralamasında ABD ve İspanya'nın ardından üçüncü sırada.