Fransız milyonerler Belçika'ya kaçıyor

Fransız milyonerler Belçika'ya kaçıyor
Fransız milyonerler Belçika'ya kaçıyor

Fransa'da halihazırda yüksek olan gelir vergileri nedeniyle 4 bin civarında Fransız milyonerin Belçika'ya yerleştiği tahmin ediliyor

Hollanda'ın cumhurbaşkanı seçilmesiyle paniğe kapılan yüzlerce Fransız milyoner daha makul vergi rejimine sahip Belçika'ya yerleşme hazırlıklarına başladı

BRÜKSEL - Fransa 'nın yeni Cumhurbaşkanı François Hollande'ın 1 milyon avronun üzerinde gelir elde edenlere yüzde 75 oranında vergi getirme taahhüdü zenginleri ürküttü.

Belçika 'da vergi danışmanlığı yapan avukat Manoel Dekeyser, geçen hafta sadece kendisiyle 30 Fransız süper zenginin temasa geçerek Belçika'da yüksek gelirlilere tanınan vergi ayrıcalıkları hakkında bilgi aldığını belirterek, gelecek dönemde bu sayının 1500'e kadar çıkmasını beklediğini söyledi.

Belçika'da villa ve pahalı konut satan gayrimenkul şirketlerinin de son dönemde Fransa kaynaklı yoğun taleple karşılaştığı bildiriliyor.

Fransa'da halihazırda yüksek olan gelir vergileri nedeniyle 4 bin civarında Fransız milyonerin Belçika'ya yerleştiği tahmin ediliyor. Hollande'ın seçim taahhüdü olan yüzde 75 vergiyi hayata geçirmesi durumunda bu rakamın ikiye katlanması bekleniyor.(aa)

bigPara.com