FT: Tüm taraflar zarar görür

İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, Turkcell hisselerinin TeliaSonera'ya satışının gerçekleşmemesinin ve olayın yargıya intikalinin tüm taraflara zarar vereceğini yazdı.

İSTANBUL- İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, Turkcell hisselerinin TeliaSonera'ya satışının gerçekleşmemesinin ve olayın yargıya intikalinin tüm taraflara zarar vereceğini yazdı. Gazeteye göre bu durumda hem Türk Telekom özelleştirmesine gölge düşecek, hem de ülkenin AB sürecinde bir yatırım merkezi olarak imnajı zedelenecek. 'European Comment- Avrupalı Yorumu' başlıklı köşedeki yorumda Çukurova'nın hisse devrinden kaçınmak için ileri sürdüğü gerekçelerin kabul edilemez olduğu belirtilerek şu görüşlere yer verildi:
'Ancak Turkcell için Çukurova'ya daha yüksek teklif veren Alfa'nın niyetinin TeliaSonera'yı Rusya'daki Megafon'dan çıkartmak için ortalığı karıştırmak mı yoksa Turkcell'i gerçekten almak mı istediği belli değil. Olay mahkemeye intikal ederse zorlu İskandinav pazarından çıkıp hızlı büyüyen Türkiye ve Rusya'ya girmek isteyen TeliaSonera da kaybetmiş olacak'.