G. Kıbrıs'a banka sinyali

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, "Dünyaya ve yöremize barış havasının gelmesiyle ticaret olumlu gelişmeler göstermektedir" dedi.

LEFKOŞA - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, "Dünyaya ve yöremize barış havasının gelmesiyle ticaret olumlu gelişmeler göstermektedir" dedi. Güney Kıbrıs'ta da şube açmalarının mümkün olduğunu dile getiren Özcince, "Şartlar gerektirdiğinde, muktedir bir tavırla o adımları atarız" ifadesini kullandı.
İş Bankası Lefkoşa Şubesi'nin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle Lefkoşa Saray Otel'de basın toplantısı düzenleyen ve gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özince, "Avrupa Birliği (AB) üyesi olan Güney Kıbrıs bankacılığına bakış açılarının" sorulması üzerine de, AB'de şu anda en yaygın ve en büyük özvarlıklardan birine sahip bir banka olduklarını ifade ederek, merkezi Almanya'da olan İşbank GMVH'nin AB'nin birçok ülkesine yayıldığını anlattı. Güney Kıbrıs, Yunanistan veya başka yerlerde şube açmalarının mümkün olduğunu dile getiren İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özcince, "Şartlar gerektirdiğinde, muktedir bir tavırla o adımları atmaktan çekinmeyiz" dedi. Özince, bu konuda şunları söyledi:
"Şayet gerekirse Kıbrıs'ta bulunan teşkilatımız üzerinden de bu tür iş fırsatlarını değerlendirebiliriz. Belli bir misyon, belli bir görev yerinde görev yapacak nitelikte kadro ve ondan hizmet alacak müşteriler bulduğumuzda biz anında o işe damgamızı basarız, tereddütümüz yok. Bankanın bugüne gelmesinde alınan kararların arkasında durmanın önemi büyüktür."