'G.O.R.A' yarın satışa çıkıyor

Uzan Grubu ve Dinç Bilgin'e ait eşyaların bir kısmını dün açık artırmaya çıkaran ve 1 milyon YTL gelir elde eden TMSF, yarın da 'G.O.R.A', 'Abuzer Kadayıf', Şarkıcı ve 'Vizontele' adlı filmlerin haklarını satışa çıkaracak.

İSTANBUL - Uzan Grubu ve Dinç Bilgin'e ait eşyaların bir kısmını dün açık artırmaya çıkaran ve 1 milyon YTL gelir elde eden TMSF, yarın da 'G.O.R.A', 'Abuzer Kadayıf', Şarkıcı ve 'Vizontele' adlı filmlerin haklarını satışa çıkaracak.
TMSF'nin açıklamasında, filmlerin kamu borcu nedeniyle haczedilen televizyon gösterim ve çoğaltma haklarına ilişkin ihalenin, merkez binada saat 14.00'te gerçekleştirileceği belirtildi. TMSF, 'G.O.R.A' için 820 bin YTL, 'Abuzer Kadayıf' için 210 bin YTL, Şarkıcı için 30 bin YTL, 'Vizontele' için 410 bin YTL muhammen değerle satışa çıkarılacağını açıkladı. İhaleye katılmak isteyenlerin muhammen bedelin yüzde 7.5 tutarında nakit teminatı Ziraat Bankası Gayrettepe Şubesi'ndeki 14061804-5002 no.lu TL hesap numarasına yatırması ya da teminat mektubu vermesi gerekiyor.
Öte yandan TMSF, Ahmet Afif Paşa Yalısı'ndan çıkarılan eşyaları ve Bilgin Grubu'ndan alınan arkeolojik eserleri satışa çıkardı. Satışa çıkan 129 kalem eşya ve 70 kalem arkeolojik eserden 1 milyon 250 bin YTL gelir elde edildi. Eserler arasında Kenan Evren'in de tabloları yer aldı.