Galatasaray'a Seyrantepe darbesi

Galatasaray Kulübü'nün yeni bir stat inşa etmeyi planladığı Hazine'ye ait Seyrantepe arazisi ihalesinin ertelenmesiyle gözler Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'na çevrildi.

ANKARA - Galatasaray Kulübü'nün yeni bir stat inşa etmeyi planladığı Hazine'ye ait Seyrantepe arazisi ihalesinin ertelenmesiyle gözler Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'na çevrildi. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, 25 Şubat'da yapılması gereken satış ihalesi son anda ertelenen Seyrantepe'deki arazinin Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın yapacağı imar çalışmasının ardından yeniden satışa sunulacağını duyurdu.
Seyrantepe arazisinin üst kullanım hakkının, irtifak hakkı yoluyla 30 yıl süreyle Galatasaray'a verildiğini hatırlatan bir yetkili, üst kullanım hakkının buranın satılmasına, ihaleye başkasının katılmasına ve daha yüksek bedelle burayı satın almasına engel teşkil etmediğini belirtti. Aynı yetkili "Bakanlık, buranın imar planına dönük çalışma ile daha değerli hale geleceğini düşünüyor. Sanıyoruz bu konudaki çalışmaları 1 ayda sonuçlanır" dedi.
Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan ise söz konusu ihalenin prosedürdeki birkaç eksiklik nedeniyle iptal edildiğini söyledi.