Garanti ATM'leri Çince konuşacak

Garanti Bankası, Çin'in en büyük ödeme ağını oluşturan China Union Pay (CUP) ile anlaşma imzaladı. Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre anlaşmayla Türkiye'ye gelen Çinli turistler...

İSTANBUL - Garanti Bankası, Çin'in en büyük ödeme ağını oluşturan China Union Pay (CUP) ile anlaşma imzaladı. Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre anlaşmayla Türkiye'ye gelen Çinli turistler, CUP'a üye bankaların kartlarıyla, Garanti Bankası'nın POS terminallerinden işlem yapabilecek ve ATM'lerden para çekebilecek. Uygulama, POS terminallerinde kart sliplerinin Çince basılmasını, ATM'lerde Çince menü bulunmasını içeriyor.
Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Türkiye'de işlem gören yabancı kartlarda birinci konumdaki banka olarak, Çinli turistlere de alışverişlerinde kolay ve güvenli ödeme olanağı sunacaklarını belirterek "Hizmetimizin Çinli dostlarımızın ülkemize gelmesine katkısı olacağını düşünüyorum" dedi. Anlaşmayı CUP adına imzalayan Başkan Yardımcısı Yongchun Liu da, CUP ve Garanti Bankası işbirliğini güçlendirmek ve birlikte gelişmek amacıyla azimli çalışmayla verimli bir sonuca ulaştıklarını kaydetti. Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin de, diğer ülkelerde hukuki ve teknolojik altyapı hazırlığının 3 yıl sürmesine karşın Garanti Ödeme Sistemleri'nde 4.5 aylık bir sürede tamamlandığını söyledi.