Garanti Bankası'na 'Mükemmellik' ödülü

Garanti Bankası, dünyanın en önde gelen finans dergilerinden biri olan Euromoney'den Euromoney Mükemmellik Ödülü aldı. Garanti yedinci defa 'Türkiye'nin En İyi Bankası' seçildi.

İSTANBUL - Garanti Bankası, dünyanın en önde gelen finans dergilerinden biri olan Euromoney'den Euromoney Mükemmellik Ödülü aldı. Garanti yedinci defa 'Türkiye'nin En İyi Bankası' seçildi. Ödüller, 13 Temmuz'da Londra'daki The Bridge'de yapılan törenle sahiplerini buldu.
Euromoney dergisinde yer alan değerlendirmede, Garanti Bankası'nın başarısında, kurumsal ve bireysel bankacılık alanlarındaki performansı ve geçen yıl gösterdiği verimli büyümenin etkili olduğu belirtildi. Değerlendirmede, Garanti'nin geçen yıl yüzde 32 artan müşteri başına düşen kârlılığı ve uyguladığı ileri düzeyde CRM sistemi de övüldü. Bankanın geçen yıl tüketici kredileri ve müşteri sayısında kaydettiği yüzde 18'lik büyümeye dikkat çekildi.
Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, dünya finans çevrelerinin merakla beklediği ödülleri, yedinci kez almaktan mutlu olduklarını ifade etti. Özen, "2005 yılında gösterdiğimiz üstün performans, sadece müşterilerimiz değil, Euromoney tarafından da takdirle karşılandı. Başarımızın arkasında, kaliteye olan güçlü inancını hiç yitirmeyen yetkin insan kaynağımız var" dedi.