Garanti Bankası'ndan 1.45 milyar TL net kâr

Garanti Bankası'ndan 1.45 milyar TL net kâr
Garanti Bankası'ndan 1.45 milyar TL net kâr

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, ?Türkiye?nin en çok kredi veren bankasıyız? dedi.

Garanti Bankası yılın ilk yarısında 1.45 milyar TL konsolide net kâr açıkladı. Söz konusu döneme ait brüt kârı 2.97 milyar TL olan Garanti Bankası'nın aktif büyüklüğü ise 103.8 milyar TL seviyesine ulaştı

İSTANBUL - Garanti Bankası, yılın ilk yarısını 1 milyar 452 milyon 297 bin TL konsolide net kâr rakamı ile kapattı. Bankanın vergi ve karşılıklar öncesi brüt kârı ise 2 milyar 970,7 milyon TL oldu. Garanti’nin konsolide aktif büyüklüğü 103,87 milyar  TL’ye ulaşırken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye 67,99 milyar TL destek sağladı.
2009 ilk yarı mali tabloları hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Ergun Özen, “Garanti Bankası, son derece likit, sağlam bilanço yapısı ve güçlü özkaynaklarıyla başladığı 2009’un ilk yarısında, aynı performansına güçlü şekilde devam ediyor. Ülke ekonomisine desteğimizi kesmeden, esas işimizi yani gerçek bankacılığı yapmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en çok kredi veren bankası olarak, kullandırdığımız nakdi krediler, toplam aktiflerimizin yarısından fazlasını oluşturuyor. Ekonomimizin kötü günleri geride bıraktık ve artık yükselişe geçeceğine inandığımız bu dönemde de, müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Mortgage’de lider
Öncü ürün ve hizmetlerle müşterilerinin her ihtiyacına yönelik çözümler üretmeye devam ettiklerini belirten Ergun Özen, “Mortgage piyasasındaki liderliğimizi, pazar payımızı artırarak sürdürüyoruz. Sene başından beri sektördeki 1 milyar TL’lik mortgage kredi artışının yüzde 40’ını Garanti gerçekleştirdi.
Diğer yandan, Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarıyla işbirliği yaparak sunduğumuz ürünler, yaygın bir müşteri ağına hitap ediyor” açıklamasında bulundu. (Radikal)