Garanti en iyi saklama bankası

Garanti Bankası menkul takas ve saklama hizmetleri, finans dergisi Global Custodian'ın değerlendirmesinde, üst üste 9. kez Türkiye'nin en yüksek notunu aldı.

İSTANBUL - Garanti Bankası menkul takas ve saklama hizmetleri, finans dergisi Global Custodian'ın değerlendirmesinde, üst üste 9. kez Türkiye'nin en yüksek notunu aldı. Bankadan yapılan açıklamada, bu yıl da açık farkla 'Saklama Hizmetlerinde Türkiye'nin En İyi Bankası' olmaya hak kazandığı aktırıldı.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kubilay Cinemre, saklama bankacılığı alanında, uzun zamandır uluslararası ve Avrupa yatırım bankacılığı dünyasının bir parçası olarak faaliyet gösterdiklerini, uluslararası finans çevrelerinin de verdiği ödüllerle performanslarını teyit ettiklerini kaydetti.
Açıklamaya göre, derginin 17 yıldır verdiği ödüller, saklama, global saklama ve yatırım bankalarından oluşan geniş bir müşteri kitlesinin değerlendirmeleri sonucunda sahiplerini buldu. Bankalar, 9 kategoride 48 hizmet alanında, 61 ülkeden 4 bin 200 müşteri tarafından değerlendirildi. Her pazarın en iyisi, ağırlıklı ortalamalara göre belirlendi.