'Garanti'ciler Immelt ile tanıştı

Doğuş Holding ile GE arasında, Garanti Bankası'nda eşit ortaklık sağlanmasının ardından, GE'nin CEO'su Jeffrey Immelt, Türkiye'ye geldi.

İSTANBUL - Doğuş Holding ile GE arasında, Garanti Bankası'nda eşit ortaklık sağlanmasının ardından, GE'nin CEO'su Jeffrey Immelt, Türkiye'ye geldi. Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, yönetim kurulu üyeleri, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ve üst yönetimle bir araya gelen Jeffrey Immelt, bankanın geleceğe yönelik stratejilerini yüzyüze değerlendirme olanağını buldu.
İnternetten yapılan canlı yayın aracılığı ile 10 bin Garanti çalışanına seslenen İmmelt, ortaklığın geleceği, ülkesel ve bölgesel vizyonu gibi konulardaki soruları yanıtladı. Jeffrey İmmelt yaptığı değerlendirmede, "Garanti Bankası'nı uzun yıllardır tanıyor ve izliyoruz. Türkiye'de kendimize en yakın bulduğumuz kurumsal yapının Garanti'de olduğunu söylememe sanırım gerek yok. Bu nedenle, Garanti gibi, bizimle aynı kurumsal değerlere sahip bir bankayla birlikte yola çıkıyoruz. Doğuş Grubu ile ortaklığımızın gücü, bölgede büyüme hedefimizin anahtarı olacak" dedi.
Ferit Şahenk ise, GE ile ortaklıkta iyi bir ekibin rolünün önemini anlatarak, hedeflerinin sürdürülebilir büyüme ve liderlik olduğunu söyledi. Garanti Bankası genel Müdürü Ergun Özen de konuşmasında şunları söyledi: "Garanti, bugün GE gibi dev bir markayla ortaklık kurmuş, adım adım hedefe ilerlemektedir."