Gaziantep'in gazını Zorlu dağıtacak

Gaziantep-Kilis Doğalgaz Dağıtım Lisansı İhalesi'ni, açık eksiltme sonucunda abone bağlantı fiyatı için 30 dolarla en düşük rakamı veren Zorlu Petrogas Petrol, Gaz ve Petrokimya Ürünleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı.

ANKARA - Gaziantep-Kilis Doğalgaz Dağıtım Lisansı İhalesi'ni, açık eksiltme sonucunda abone bağlantı fiyatı için 30 dolarla en düşük rakamı veren Zorlu Petrogas Petrol, Gaz ve Petrokimya Ürünleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı. 30 yıllık süre için verilen Gaziantep-Kilis bölgesinin doğalgaz dağıtım lisansını alan Zorlu Petrogas, ihale şartnamesi gereğince beş yıl içerisinde gerekli yatırımları yaparak dağıtım bölgesinde doğalgaz kullanmak isteyen her müşteriyi, tesis edeceği dağıtım şebekesine bağlayacak. Zorlu Grubu'nun 60 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladığı açıklandı.
İhalede sıfır olarak belirlenen Hizmet ve Amortisman Bedeli, ilk sekiz yıl boyunca sabit olarak uygulanacak. Zorlu, bu sürede doğalgazı BOTAŞ'tan aldığı fiyatla tüketiciye ulaştıracak. Gaziantep, Kilis ve Nizip'teki vatandaşlar, 30 dolara doğalgaz abonesi olabilecek.