Gelinlikler artık internette

Gelinlikler artık internette
Gelinlikler artık internette

Ermiya Akay internet mağazalarında 30 gün içinde ücretsiz değişim ve iade sağladıklarını belirtti.

Türkiye'nin en eski gelinlik markası Akay Gelinlik de teknolojiye uyum sağladı. Şubelerinin bulunmadığı yerlerden gelen gelinlik taleplerini karşılamak için internet sitesini yeniden dizayn etti. Sadece kişiye...
Haber: ŞEBNEM TURHAN / Arşivi

İSTANBUL - Türkiye ’nin en eski gelinlik markası Akay Gelinlik de teknolojiye uyum sağladı. Şubelerinin bulunmadığı yerlerden gelen gelinlik taleplerini karşılamak için internet sitesini yeniden dizayn etti. Sadece kişiye özel dikiş yaparak gelinlik satan Akay Gelinlik’ten gelinlik almak isteyen gençler beden ölçülerini sitedeki ‘sihirli ayna’ sayesinde Akay şubelerine ulaştırıyor. Ve gelinin ölçülerine göre dikilen gelinlik Türkiye’nin her yerine gönderiliyor.
Akay Gelinlik’in patronu Ermiya Akay Türkiye’de her yıl 750 bin evlilik olduğunu dile getirerek 350 bin gelinlik satışının yapıldığını dile getirdi. Her bütçeye göre gelinlik bulmanın mümkün olduğunu belirten Akay internetten gelinlik satma fikrinin ise sınırlı yerde satış noktalarının bulunması nedeniyle doğduğunu söyledi. Akay Gelinlik’in İstanbul’da 4, Bursa’da 3, Balıkesir, Eskişehir, Ankara , İzmir, Samsun, Antalya, Kahramanmaraş, Kıbrıs, Bakü ve Almanya’da şubeleri bulunuyor. Rusya ve İran’la ise anlaşma sonlara yaklaşmış. Şubelerde satılan gelinliklerin de Akay’da dikildiğini, sadece son geline göre son rötuşlarının şubelerde yapıldığını belirten Ermiya Akay, internette ‘sihirli ayna’ adını verdikleri teknolojiyle gelinlerin kendi ölçülerini Akay’a ulaştırabildiğini vurguladı. 

Krizde ciro artıyor
İnternet mağazalarındaki gelinliklerin şubelerine göre daha ucuz olduğunu kaydeden Akay, üst limitin ise 10-15 bin liraya kadar çıkabileceğini dile getirdi.
İstanbul’un evlilikte dünyanın sayılı merkezlerinden biri olduğuna dikkat çeken Ermiya Akay yılda 120 bin düğünün gerçekleştirildiğini belirtti. Akay gelinlik sektörünün krizden etkilenmediğini de belirterek “Ne zaman kriz olur bizim cirolar daha çok artış gösterir” dedi.

bigPara.com