'Gelmeyenin elektriğini keseriz'

Giyimkent'in tapu dağıtım törenine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, Sultanhamam ve Gedikpaşa'da esnaf kalmasını istemediklerini belirterek, "Bu modern yatırım varken orada esnaf kalmasını istemiyoruz.

İSTANBUL - Giyimkent'in tapu dağıtım törenine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, Sultanhamam ve Gedikpaşa'da esnaf kalmasını istemediklerini belirterek, "Bu modern yatırım varken orada esnaf kalmasını istemiyoruz. Sultanhamam, Gedikpaşa hepsi buraya gelmek durumunda. Gelmezlerse elektriği keseriz, suyu, trafiği keseriz" dedi.
Erdoğan, konuşmasında, İkitelli'de de tapu sorunu bulunduğunu ve bunu aşma sözü verdiklerini hatırlatarak şöyle dedi: "Duyanlar, duymayanlara iletsin. Tekrar söylüyorum. İstanbul Valisi'ne de Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mesut Pektaş'a da söyledim. Buranın yetkilileriyle bir araya gelin. Bakın biz kararlıyız. Sur içini arındıracağız, temizleyeceğiz. Orada artık bu modern yatırım varken esnaf kalmasını istemiyoruz. Sultanhamam, Gedikpaşa hepsi buraya gelmek durumundadır. Eğer gelmezlerse elektriği keseriz, suyu, trafiği keseriz. Kusura bakmasınlar, buraya gelmek zorundalar. Bir modern ülke kuruyoruz. Çağdaş bir ülke kuruyoruz. Şehrin rahatlatılması lazım. Şehir merkezindeki sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Hepimiz bu şehrin insanlarıyız. Şehir içinde huzurlu yaşamak varken kendimizi sıkıntıya sokuyoruz."