Genç beyinlere tasarım ödülü

Çuhadaroğlu Holding tarafından, yaratıcı ve genç fikirlerle alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek üzere geleneksel hale getirilen ALU ödüllerinin ikincisi sahiplerini buldu.

İSTANBUL - Çuhadaroğlu Holding tarafından, yaratıcı ve genç fikirlerle alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek üzere geleneksel hale getirilen ALU ödüllerinin ikincisi sahiplerini buldu. Bu yılki teması, 'Deniz Otobüsü Terminali Tasarımı' olan 'Çuhadaroğlu ALU 2005 Öğrenci Proje Yarışması'na ülke genelindeki çok sayıda üniversiteden 42 proje katıldı. Yarışmada öğrencilerden, "İstanbul'un sahip olduğu nitelikler, turizm değeri ve iskelelerinin şehrin görünüşünü belirleyecek önemli yapılar olmaları nedeni ile deniz otobüsü terminallerinin çağdaş bir malzeme olan alüminyum kullanılarak yeniden ele alınması" istendi.
Proje alanı olarak, yapımı devam eden metro ve hızlı tramvay ilişkisi dikkate alınarak Kabataş Deniz Otobüsü Terminali seçildi. Çuhadaroğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çuhadaroğlu, "Genç fikirlerle sektörün gelişimini desteklemek üzere, bu projelere katılımın daha da artacağına inanıyoruz" dedi. Değerlendirme sonucu dereceye giren öğrencilerde bazıları şöyle: Birincilik ödülü: M. Cenk Tunaboylu (MSÜ-GSF), Ahmet Korfalı (MSÜ-GSF), ikincilik ödülü Yıldırım Gigi (YTÜ), Mehmet Mustafa Tural (YTÜ), üçüncülük ödülü Hakan Demirel (YTÜ).