Gençlere Volvo C30

Volvo, hareketli şehir yaşam stili sahibi, genç ve dinamik müşteri grubuna yönelik ürettiği ilk araç olan C30...

İSTANBUL - Volvo, hareketli şehir yaşam stili sahibi, genç ve dinamik müşteri grubuna yönelik ürettiği ilk araç olan C30, 2006 yılı Eylül ayında Paris Motor Show'da tüm dünyaya tanıştırılmadan önce Design Concept'i, ocak ayında Detroit Motor Show'da sergilenecek. Türkiye'de ise 2007 yılında satışa sunulacak.
Araçta sıralı 5-silindirli 2.4-litre bir turboşarjlı motor 5500 devirde 260 hp güç ve 5000 devirde 350 Nm tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ile 0-100 km/s hıza 6 saniyede erişiyor ve maksimum 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış. 19-inç alüminyum tekerleklerde 225/35 R19 lastikler bulunuyor. Araç sportif, iki kapılı, dört yolcu kapasiteli ve cam arka kapaklı. Düzgün ve modern görünümlü iki rengin zıt kombinasyonuyla sergileniyor; beyaz ve bronz dinamik ön taraf açılı farlar, alçak ve geniş ızgara ile karakterize edilmiş. Yan tarafa bakınca, iyi tanımlanmış tekerlek kavisleri ve eğimli tavan araca yepyeni bir siluet kazandırıyor. At nalı stop lambası şekli cam arka kapakla daha da vurgulanmış. Aracın içinde AlpineÆ marka 5x130 W dijital ICE Güç amplifikatörü, DynaudioÆ marka DolbyÆ Pro Logic II Surround ve 10 hoparlörü ses sistemi bulunuyor. Bacaklar için geniş yeri bulunan tekli arka koltuklar aracı tam 4 kişilik yapıyor. Arka koltuklar, yolcuların ön tarafı rahatça görebileceği bir alan sağlayacak şekilde hafifçe ortalandı.
Araç çoğunlukla sadece ön koltukları kullanan bir müşteri sınıfı için tasarlandı. Çarpıcı cam arka kapağın ardındaki bagaj alanı evrak çantası ve spor malzemesi gibi günlük yükler için ideal. Arka koltuklardan biri veya her ikisi birden düz olacak şekilde katlandığı zaman içine daha büyük yükleri alabiliyor.