Girişimciler sadece garajdan çıkmaz

Girişimciler sadece garajdan çıkmaz
Girişimciler sadece garajdan çıkmaz

Hanzade Doğan Boyner

Yabancı yatırımcıların Türkiye ’deki girişimcileri tanıması amacıyla düzenlenen ‘Yatırımcı Buluşması’ Konferansı Doğan Online Kurucu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, İntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın ve Airties Kurucu Ortağı Ziya Boyacıgiller’in katılımıyla gerçekleşti. Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli’nin açılış konuşmasıyla başlayan konferansa Skype ve Facebook’un erken yatırımcılarından Klaus Hommels gibi birçok uluslararası yatırımcı da katıldı.

“Girişim platformuna ihtiyacımız var"
Konferansta düzenlenen oturumda konuşan Doğan Online Kurucu Başkanı Hanzade Doğan Boyner bir on yıl öncesine göre girişimcilik alanında ilerleme kaydedildiğini söyledi. Geleceği teknolojinin şekillendireceğine dikkat çeken Boyner, “Girişim ve yenilikçiliğin gelişmesi sermayeye bağlıdır ve artık daha fazla sermaye var elimizde. Ancak sermaye kadar danışmanlık hizmetinin (mentorluğun) önemini de unutmamak gerekir. Girişimciliğin Türkiye ekonomisinin kalbine nasıl yerleştirileceğini belirleyecek bir platforma ihtiyaç var” diye konuştu. Amerika ve Asya’da girişimciliğin oldukça hızlı ilerlediğine dikkat çekilirken ‘Türk stili’ girişimciliğin yaratılabileceği konuşuldu. Türkiye’de başarılı girişimcilerin dünyada olduğu gibi sadece garajdan çıkmayacağına dikkat çeken Boyner, “Bizde her köşe başında bir girişimci var. Rol modellerin olması ve büyük girişimlerin Türkiye’ye girmesi onların ortaya çıkmasını ve başarılı olmasını sağlayacak” dedi.
Genç Girişimciler Derneği’nin de başkanı olan Ali Sabancı ise, son on yılda yakalanan ekonomik istikrarın genç nesilleri başka yollar aramaya yönelttiğini, bunun da girişimcilik bilincini arttırdığını söyledi.

bigPara.com