Girişimciliğin yaşı olmaz

Girişimciliğin yaşı olmaz
Girişimciliğin yaşı olmaz

Türkiye nin en başarılı genç genel müdürü seçilen Memorial Sağlık Grubu CEO su Uğur Genç, ödülünü, önceki akşam düzenlenen törenle Doğan Holding Onurs

En başarılı genç genel müdürlerin ödüllendirildiği törende Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan "Girişimciliğin yaşı olmaz" dedi.

İş ve ekonomi dergisi Capital ile İskoç viskici Johnnie Walker tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ‘Başarıya Yürüyenler’ ödülleri önceki akşam düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın onur konuğu olarak katıldığı ödül töreninde ‘ Türkiye ’nin En Başarılı Genç Genel Müdürleri’ ödüllerini aldı. Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç birincilik ödülünün sahibi olurken, ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay ikincilik, Mastercard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney de üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Törende, Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Rauf Ateş ve Mey İçki Pazarlama Direktörü Levent Kömür de kısa birer konuşma gerçekleştirdi. 

67 bin kişi oy kullandı
En başarılı genç genel müdürleri belirlemek üzere 67 binin üzerinde kişi internet sitesinden oy kullandı. Oylamaların sonucunda ilk 10’a kalan finalistler arasından jürinin yaptığı seçim neticesinde ödüller sahibini buldu. Başarıya Yürüyenler’in bu seneki jüri üyelerinin Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, WWF Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Club Başkanı Akın Öngör, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Akdarı, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan, Praesta/Mentor Leadership Development’ta Yönetici Ortak Hande Yaşargil, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Hasan Subaşı, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan, Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Rauf Ateş, Egon Zehnder International Yönetici Ortak Murat Yeşildere ile yazar Pembe Candaner olduğu açıklandı.
Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan yaptığı konuşmada girişimci ile profesyonel yöneticinin uyumu ve birlikte düşünme kabiliyetinin başarının ön şartı olduğuna dikkat çekerek girişimciliğin yaşının olmadığına değindi. Sınırlı olanakların yaratıcılığı tetiklediği için lütuf olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Doğan, bilginin, kazancın ve başarının paylaşılması gerektiğinin altını çizdi. Mey İçki Pazarlama Direktörü Levent Kömür ise bu organizasyonu Johnnie Walker markası ile 7 yıldır sahiplendiklerini söyledi. 


2007'de CEO oldu

Uğur Genç/Memorial Sağlık Grubu CEO’su: 1972 yılında doğdu. Trabzon Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde gıda mühendisliği bölümünü birincilikle tamamladı. The Pennsylvania State University’de MBA yaptı. Memorial Sağlık Grubu’nda işletme ve yeni yatırımlar direktörü olan Genç, 2007 yılında CEO görevine atandı.


En genç genel müdür
Pınar Abay/ING Bank Türkiye Genel Müdürü: 35 yaşında olan Pınar Abay, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden sonra Harvard Business School’da işletme yüksek lisans eğitimini tamamladı. McKinsey’de 13 yıl finans sektörüne danışmanlık yapan Abay, 2011 yılı ekim ayında ING tarafından Türkiye’deki operasyonun başına atandı ve sektördeki en genç genel müdür oldu.


10 ülkeden sorumlu
Mete Güney/Mastercard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü
36 yaşında olan Mete Güney Boğaziçi Üniversitesi’nde hem endüstri hem İnşaat mühendisliği bölümlerini bitirdi. Ardından INSEAD’ın MBA programını tamamladı. MasterCard bünyesinde önce satış direktörü daha sonra, 10 ülkeyi kapsayan Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü oldu.