Global Finance: Akbank, Türkiye'nin en iyi bankası

İSTANBUL - Akbank,  merkezi New York’ta bulunan finans dergisi Global Finance’in değerlendirmesinde altıncı kez üst üste ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ seçildi. Derginin 22 ülkede düzenlediği ‘Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları 2010’ anketinden de ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ olarak Akbank çıktı. Dergi bankaları, varlıklarındaki büyüme, kârlılık, stratejik ilişkiler, müşteri hizmetleri, rekabetçi fiyatlama ve yenilikçi ürünler gibi kriterlerdeki başarılarına göre değerlendiriyor.
Global Finance’ın değerlendirmesi hakkında açıklama yapan Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, şunları söyledi: “Dünyanın en prestijli finans dergilerinden Global Finance’ın ‘Türkiye’nin En İyi Bankası Ödülü’ dünya ekonomisinin çalkantıda olduğu bu zorlu dönemde izlediğimiz net ve tutarlı stratejinin başarısının teyidi oldu. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri sunmak için yatırım yapmaya, aktif kalitemizden, etkili risk yönetiminden ödün vermeden ekonomiye sürekli destek sağlamaya devam ediyoruz.”

Altıncı ödül
Akbank, derginin Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları araştırmasında 2005 yılından bu yana Türkiye’nin En İyi Bankası seçildi. Dünyada 158 ülkede yayınlanan Global Finance Dergisi, 2009 yılında Akbank’ı Türkiye’nin ‘En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası’ ve ‘En iyi Döviz İşlemleri Bankası’ ödüllerine de layık görmüştü.
Akbank, ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ ödülünü ekim ayında Washington’da düzenlenecek törenle alacak. (Radikal)