Global: Tüpraş'la ilgimiz yok

Global Yatırım Holding, şirketin ya da iştiraki olan Global Menkul Değerler A.Ş.'nin mevcut Tüpraş özelleştirmesi ihalesi çerçevesinde, ön yeterlilik almış herhangi bir şirkete danışmanlık hizmeti vermediğini açıkladı.

İSTANBUL - Global Yatırım Holding, şirketin ya da iştiraki olan Global Menkul Değerler A.Ş.'nin mevcut Tüpraş özelleştirmesi ihalesi çerçevesinde, ön yeterlilik almış herhangi bir şirkete danışmanlık hizmeti vermediğini açıkladı.
Global Yatırım Holding A.Ş.'nden borsaya gönderilen açıklamada, Tüpraş'ın özelleştirme süreci çerçevesinde basında yer alan bazı haberlerle ilgili olarak kamuyu bilgilendirmenin faydalı olacağı kanaatine varıldığı belirtildi. Açıklamada, "Basında yer alan ve şirketimiz Global Yatırım Holding A.Ş.'nin Tüpraş Acquisition Consortium unvanı ile ön yeterlilik alan grup içerisinde yer aldığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır" denildi. Şirketin, gerek adı geçen grup, gerekse ihaleye katılan diğer istekli grup veya şirketlerde pay sahibi ya da ortaklığı bulunmadığı vurgulanan açıklamada, şirketin, Tüpraş'ın sürmekte olan ihale süreci çerçevesinde danışmanlık yapmakta olduğu haberlerinin gerçek olmadığı, şirket ya da Global Menkul Değerler A.Ş.'nin mevcut Tüpraş özelleştirmesi ihalesi çerçevesinde ön yeterlilik almış olan herhangi bir istekliye danışmanlık hizmeti sağlamadığı ifade edildi.