GM 7.6 milyar USD kar açıkladı!

GM 7.6 milyar USD kar açıkladı!
GM 7.6 milyar USD kar açıkladı!
Amerikalı otomotiv şirketi General Motors (GM) geçen yıl 7,6 milyar dolar kar ettiğini açıkladı

GM, yaptığı açıklamada, geçen yıl karını 2010 yılına göre yüzde 62 artırarak 7,6 milyar dolara çıkardığını bildirdi. Ancak, şirket , Avrupa 'daki faaliyetlerinden 700 milyon dolar ve Güney Amerika 'daki faaliyetlerinden 100 milyon dolar zarar etti.

Şirketin, geçen yıl gelirleri ise önceki yılla karşılaştırıldığında yüzde 11 yükselişle 105 milyar dolar oldu. GM'nin söz konusu yılda araç satışları yüzde 7,6 artarak 9 milyonu aştı.

ABD yönetimi 2009 yılında 52 milyar dolarlık destekle GM'yi iflastan kurtarmıştı. ABD Hazinesi GM'nin yüzde 32 hissesine sahip bulunuyor. (AA)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/107895110789514

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Detaylar - demirparcai

  Bu kar'ın nereden ve nasıl geldiği çok önemli. Birçok ABD'dek büyük şirketler muhasebe kayıtlarıyla oynayarak yüksek kar açıklıyor.

  Neconlar catlasin - İtaatsiz

  Obama'yı yaylım ateşine tutmuşlardı devlet GM'e ortak olduğunda. Obama bu seçimde silip süpürecek.

  Görünmez el ! - remurisat

  Hani kutsal kitabınız "Wealth of Nations"da Adam Smith "görünmez el"i savunuyodu ya ne oldu ona ? Hani serbest piyasa ekonomisi dünyanın en güzel şeyiydi ? Şimdi neden ABD devleti GM'a müdahale edip de kurtarıyor ? Hani piyasalar kendi kendilerini düzenleyebilirlerdi ? Siz sosyalist misiniz yoksa ?

  Belli belli - pısırık editör düşmanı

  Adamın oturuşundan belli kazandığı. Baksana zevkten elindeki matkapla yepyeni arabayı delecek.