Gökçek EGO'yu satıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Elektrik Gaz Otobüs (EGO) İdaresi'nin doğalgaz dağıtımını yürüten kısmını özelleştirmeye hazırlandıklarını belirterek, bu özelleştirmeden 3 milyar dolar gelir beklediklerini söyledi.

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Elektrik Gaz Otobüs (EGO) İdaresi'nin doğalgaz dağıtımını yürüten kısmını özelleştirmeye hazırlandıklarını belirterek, bu özelleştirmeden 3 milyar dolar gelir beklediklerini söyledi.
Belediye Meclisi'ndeki bütçe görüşmelerinde konuşan Gökçek, 2006'da cumhuriyet döneminin en büyük yatırımlarının yapıldığını öne sürdü. 2007'de de yatırımların rekora ulaşacağını ifade eden Gökçek, "Doğalgaz özelleştirilmesinden 3 milyar dolar gelir bekliyoruz. Bu paranın 1.1 milyar doları ile metroyu tamamlayacağız" dedi. 2008 yılında büyük yatırımlara hazırlandıklarını belirten Gökçek, 2007 bütçesiyle yatırımların minimum 1.2 milyar YTL olacağını söyledi. Gökçek, bu paranın yarısının hazır olduğunu ve 2007'de 51 altgeçidin yanı sıra, Gençlik Parkı, Hacı Bayram, Kevgirli Sokak projelerini yapmayı hedeflediklerini belirtti. Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 2 milyar dolar borcu bulunduğunu da açıkladı.