Google durmuyor, sırada Groupon var

Google durmuyor, sırada Groupon var
Google durmuyor, sırada Groupon var
Google, reklam konusunda etkili Groupon sitesini almak için görüşmeler yapıyor.

Avrupa Birliği ülkelerinde hakkında anti tröst davası açılan Google'ın gözü hiçbir şey görmüyor. Söylentilere göre şirket rekam alanındaki faaliyetlerini artıracak yeni bir alım peşinde. Tutar ise 5 milyar doları geçebilir.

Google'ın büyük bir şirket alımının eşiğinde olduğu ifade ediliyor. Alınan bilgiye göre Groupon'a yapılan teklif tutarı 5 milyar dolar (teklif edilen en büyük miktar) civarında. Bu satın almayla birlikte Google'ın online reklamlar alanındaki ağırlığının iyice artacağı söyleniyor. Ayrıca, şirket yerel iş alanında Facebook'tan kaynaklanan rekabeti de savuşturmak istiyor.

EN AZ YÜZDE 50 İNDİRİM
Türkiye 'de de faaliyetlerini artıran Groupon sitesi günlük olarak abonelerine e-ürün ve hizmetleri (spa, fitness dersleri ver restronlar vb) içeren mailler gönderiyor. Ve bu ürünlere yönelik yüzde 50 ile 90 orasında indirim imkanı sunuyor. Site ayrıca günlük pazarlıklarla (40 dolarlık pedikür hizmetini 20 dolara sunmak gibi) ürünleri satılabilir hale getiriyor. 

Bu şekilde az sayıda kişiyi hedef alan site, bu imkanları arkadaşlarına da tavsiye etmesi konusunda müşterilerini teşvik ediyor. Şirket dev bir iş alanı olduğunu ispatlamış durumda. Groupon sadece iki yıl içerisinde dünya çapında 300 pazara girdi. Bu tarihin en hızlı şirket büyümesine bir örnek teşkil ediyor.

ABD REKLAM PAZARI BÜYÜK
ABD'deki reklam pazarının bu yıl 133 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Reklam harcamalarının çoğu da küçük işletmeler tarafından yapılıyor ve reklamların çoğu da Web üzerinden veriliyor. Groupon ise günlük fırsatlarla milyonlarca mağazada başarıyı yakaladı.
 
Çünkü şirket genelde her bir fırsat ürününde genellikle yüzde 50 indirim fırsatı sunuyor. Piyasa araştırmalarına göre şirketin bu yılki satışlarının 500 milyon doları aşacağı ifade ediliyor. Zaten kazançlı olan şirket gelirlerini 170 milyon dolar artırmış durumda Groupon CityDeal'ı satın almıştı ve Groupon Türkiye'de SehirFirsati.com olmuştu. (Haberturk) 

bigPara.com