Görüşme masası bloke ediliyor

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay, "Toplu görüşme masası bloke edilmiştir, vesayet altına alınmıştır" dedi.

ANKARA - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay, "Toplu görüşme masası bloke edilmiştir, vesayet altına alınmıştır" dedi. Toplu görüşmeler başlamadan hükümetin 14 Haziran tarihli Yüksek Planlama Kurulu toplantısında 2006, 2007 ve 2008'e ilişkin maaş zamlarını açıkladığını ifade eden Resul Akay, şunları kaydetti:
"Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in ek iyileştirme çalışmasını başlatması ve IMF Türkiye temsilciliğinin bu konuda görüşlerini açıklaması, memur maaşlarının belirleneceği toplu görüşmelerin üzerine bir gölge düşmesine neden olmuştur. Toplu görüşme masası bloke edilmiştir ve vesayet altına alınmıştır."
Akay, memur sendikalarında eleştirilerde bulunarak "Hem uzlaşma aranıyor hem de eylem yapılıyor. Eylem yapacaksan da adam gibi yapacaksın, uzlaşacaksan da adam gibi yapacaksın, ne diyalog kurabiliyorlar ne uzlaşabiliyorlar ne de eylem yapabiliyorlar. Ayrı ayrı eylem yapıyorlar, ortak yapın kardeşim. Talepleri ortaklaştıramadılar 3 yıldır aynı film vizyonda" diye konuştu.