Gözler İstanbul'daki toplantıya çevrildi

Hollanda Sivil Havacılık Başmüfettişi Helma Nepperus, bugün İstanbul'da düzenlenecek toplantıda soruna kalıcı çözüm bulmayı planladıklarını söyledi.

AMSTERDAM - Hollanda Sivil Havacılık Başmüfettişi Helma Nepperus, bugün İstanbul'da düzenlenecek toplantıda soruna kalıcı çözüm bulmayı planladıklarını söyledi. Onur Air'in uçuş yasağıyla ilgili düzenlenen Hollanda'daki görüşmeler sonunda Nepperus ile Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Barış Tozar basın toplantısı düzenleyerek konuyla ilgili bilgi verdi. Tozar, Hollandalı yetkililerin Onur Air'in uçuşlarının yasaklanması konusunda getirdikleri gerekçeleri yeterli bulmadıklarını belirtti ve "Onur Air'e yöneltilen suçlamalar kabul edilemez" dedi.
Tozar, sunulan bilgilerin yasaklama kararı için yeterli olmadığını dile getirerek, "1-2 uçakta görülen eksiklik bahane edilerek filo suçlanamaz" diye konuştu. Nepperus da havacılık konusunda işbirliğinin geliştirilmesi için çok olumlu görüşmede bulunduklarını vurguladı ve İstanbul'da yapacakları toplantıda kalıcı çözüm bulabileceklerine inandığını kaydetti.