Grundig'den üç boyutlu TV

Beko, Almanya'nın başkenti Berlin'de açılan ve 7 Eylül'e kadar sürecek olan 45. Uluslararası Elektronik Fuarı'nda (IFA), bünyesine dahil ettiği Grundig şirketi ile en büyük yenilik olarak canlı yayınları üç boyutlu gösterebilen televizyonun tanıtımını yapıyor.

BERLİN - Beko, Almanya'nın başkenti Berlin'de açılan ve 7 Eylül'e kadar sürecek olan 45. Uluslararası Elektronik Fuarı'nda (IFA), bünyesine dahil ettiği Grundig şirketi ile en büyük yenilik olarak canlı yayınları üç boyutlu gösterebilen televizyonun tanıtımını yapıyor. Beko A.Ş. Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, televizyonun en erken 2007'de piyasada olacağını, çünkü bunun için yayın istasyonlarının da yeterli teknolojiye sahip olması gerektiğini söyledi. Televizyonun fiyatının da uygun olduğunu kaydeden Eyüboğlu, üç boyutlu seyir için gözlük gerekmediğini de ifade etti.
Yoğun sipariş var
Eyüboğlu, Beko standında özellikle LCD televizyonlardan oluşturulan 'LCD Wall'a (LCD duvarı) ilginin yoğun olduğunu belirtip, IFA'da yoğun sipariş aldıklarını, yıl sonuna kadar elde etmeyi hedefledikleri cironun yaklaşık üçte birini fuarda alınan siparişlerden karşılayacaklarını tahmin ettiğini söyledi. Beko'nun IFA'da sergilediği ürünler arasında yeni özelliklerle donatılmış tüplü televizyonların yanı sıra plazma, LCD, HDTV ve İDTV'lerin ön planda tutulduğunu ifade eden Eyüboğlu, dijital yayıncılıkta liderlik hedefini sürdürmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Türkiye ihracatında 6. sırada yer aldıklarına işaret eden Eyüboğlu, geçen yıl 1.1 milyar avro olan cirolarını bu yıl 1,2 milyar avro'ya yükseltmeyi hedeflediklerini kaydetti.